باشگاه کارآفرینان نوجوان مازندران در قائمشهر افتتاح شد

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ کامران اصغری مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران در  مراسم افتتاح این باشگاه که عصر روز گذشته ۴ بهمن ماه برگزار شد، با اشاره به اینکه بخشی از مشکلات اشتغال کشور با ترویج فرهنگ کارآفرینی حل می شود، گفت: فرهنگ کارآفرینی را باید از مدارس و همان سال‌های ابتدایی به فرزندانمان بیاموزیم و در آنان نهادینه کنیم.
وی تصریح کرد: در همین راستا جای خالی مدارس تخصصی کارآفرینی در استان حس می‌شود.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران اظهار کرد: باشگاه کارآفرینان نوجوان در محیطی گرم و صمیمی ضمن برقراری ارتباط دوستانه و تعاملی با دانش آموزان به آموزش مهارت‌های کارآفرینی می‌پردازد.

اصغری با اعلام اینکه مدت آموزش در باشگاه کارآفرینان نوجوان دو سال است، ادامه داد: پس از طی دوره اولیه آموزش‌ها به طور متناوب ادامه یافته و پیشرفت دانش آموزان رصد می‌شود.

وی افزود: مخاطبان این باشگاه دانش‌آموزان دختر و پسر در رده سنی ۱۲ تا ۱۵ سال و ۱۶ تا ۱۸ سال هستند که می‌توانند با افزایش خلاقیت و نوآوری، آموزش ذهن را پرورش دهند.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران توانمندسازی دانش آموزان در جهت دستیابی به تجربه عملی کارآفرینی در مقیاس کوچک کمک به دانش‌آموزان جهت تقویت باور نسبت به خود و کشف و واکاوی خلاقیت خود از طریق کوشش و خطا، بهبود مهارت‌های اساسی مانند تصمیم گیری، توانایی کار گروهی، حل مساله و شبکه سازی تقویت نگرش کارآفرینانه نوجوانان و افزایش خلاقیت و نوآوری، عزت نفس، میل به موفقیت، تغییر روش‌های تدریس متناسب با مبانی کارآفرینی با هدف افزایش توانایی‌های کارآفرینانه دانش آموزان و آشنا نمودن اولیای دانش‌آموزان با مباحث کارآفرینی به منظور تربیت کودکان و نوجوانان در محیط خانواده برای افزایش توانایی‌های کارآفرینانه آنان را از اهداف راه‌اندازی باشگاه کارآفرینان نوجوان مازندران عنوان کرد.

اصغری خاطرنشان کرد: نیاز به ترویج فرهنگ کارآفرینی و شکوفایی خلاقیت در دانش آموزان با توجه به تغییر مشاغل آینده بسیار حس می‌شود.

ضرورت برنامه‌ریزی درست برای افزایش بهره‌وری در حوزه اشتغال

عبدالله رضیان نماینده مردم قائمشهر در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم بر ضرورت برنامه‌ریزی درست برای افزایش بهره‌وری در حوزه اشتغال تاکید کرد و گفت: موقعیت شغلی در کشور زیاد است و باید به فضای اشتغال در حوزه استارت‌آپی بیشتر توجه کنیم.

وی افزود: استعدادهای فراوانی در کشور داریم که باید با حمایت دولت و مجلس  به نقطه ایده‌ال برسیم.
نماینده مردم قائمشهر در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: اقداماتی مانند باشگاه کارآفرینان نوجوان که قطعا برای آینده نوجوانان ما موثر خواهد بود باید ادامه دار باشد.

مهارت آموزی از اولویت های آموزش و پرورش است

اصغریان رئیس آموزش و پرورش شهرستان قائمشهر نیز در این مراسم با اشاره به اینکه مهارت آموزی از اولویت های آموزش و پرورش است، بیان کرد: در طرح شهاب استعدادهای برتر شناسایی می‌شود.

وی با قدردانی از حمایت‌های اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران در کشف استعدادها در حوزه کارآفرینی اظهار کرد: ایده‌ها با حمایت همه دستگاه‌ها به اشتغال و کارآفرینی تبدیل می‌شود./

 

منبع: ایسنا

همچنین ببینید

همه چیز درباره کودکان کار اینستاگرامی

به گزارش خبرگزاری ایچنا ؛اینستاگرام را باز می‌کنم. صفحات شناسنامه‌داری را می‌بینم که پیش از …