باشگاه جدید کتابخوانی کودک و نوجوان در شهرستان سیریک ثبت شد

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ، مصطفی کریمی زاده  افزود: شهرستان سیریک  در سال‌های گذشته در زمینه باشگاه های کتابخوانی ۱۵ باشگاه را به ثبت رسانده بود که با ثبت ۲۰باشگاه جدید  فعالیتهای چشمگیری با همکاری اداره آموزش و پرورش و نهادهای فرهنگی  در این شهرستان  صورت خواهد گرفت  .

وی بیان کرد: باشگاه‌های کتاب‌خوانی نقش بسیار مهمی در توسعه و ترویج فرهنگ مطالعه و کتاب‌خوانی به ‌ویژه در بین کودکان و نوجوانان شهرستان سیریک  دارند.

وی گفت: در این طرح، مربیان، معلمان و مروجان کتاب‌خوانی به عنوان تسهیل گر در کارگاه‌های آموزشی شرکت کرده و سپس در گروه‌های ۱۲ نفره کودک یا نوجوان یک باشگاه کتاب‌خوانی تشکیل می‌شود.

کریمی زاده  بیان کرد: این باشگاه‌ها در کتابخانه‌ها، مراکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، مدارس، مساجد، کانون‌های فرهنگی و هنری در شهرها و روستاها فعالیت می‌کنند.

کریمی افزود: مطالعه کتاب‌های خوب به انسان شیوه زندگی کردن، رفتارهای خوب چطور اندیشیدن را می‌آموزد و به انسان کمک می‌کند تا خط فکری خود را پیدا کند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان سیریک  ادامه داد: هیچ‌ چیز به اندازه کتاب خوب خواندن باعث موفقیت نمی‌شود چون ذهن انسان قدرت پردازش و دریافت عمیقی پیدا می‌کند که ناخودآگاه سبک زندگی و عقاید او را تحت شعاع قرار می‌دهد.

وی اظهار کرد: باشگاه‌های کتاب‌خوانی محل خوبی برای آشنایی بیشتر دانش‌آموزان با کتاب‌خوانی است.

کریمی زاده  گفت: علاقه‌مندان به ترویج فرهنگ مطالعه و کتاب‌خوانی برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد جام باشگاه‌های کتاب‌خوانی کودک و نوجوان می‌توانند به نشانی bookpromotion.ir مراجعه کنند.

شهرستان سیریک با جمعیتی بالغ بر۴۵ هزار نفر در۱۷۰ کیلومتری شرق استان هرمزگان  واقع شده  است./

همچنین ببینید

پایان اردوی ایتالیا برای نوجوانان والیبالیست

چهارمین و آخرین دیدار تدارکاتی تیم والیبال نوجوانان ایران برابر ایتالیا با برد شاگردان آرمات …