خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : جمعه - ۷ بهمن - ۱۴۰۱
  • برابر با : Friday - 27 January - 2023
4
ایچنا گزارش می دهد؛

بازگشایی حضوری مدارس نیازمند توزیع سرانه بهداشتی

  • 30 شهریور 1400 - 23:29
بازگشایی حضوری مدارس نیازمند توزیع سرانه بهداشتی
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: در کنار واکسیناسیون دانش‌آموزان و معلمان، توجه تخصیص سرانه بهداشتی به مدارس برای تأمین اقلام مورد نیاز ضروری است.

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛مهرداد ویس‌کرمی درباره ضرورت تخصیص سرانه بهداشتی مدارس به منظور آمادگی برای بازگشایی حضوری اظهار کرد: بازگشایی حضوری مدارس یک ضرورت است اما در اولویت نخست باید زیرساخت‌ها و شرایط مورد نیاز فراهم شود.

وی افزود: یکی از ضرورت‌ها برای بازگشایی مدارس، واکسیناسیون معلمان و دانش‌آموزان است که هم‌اکنون شاهد آغاز آن هستیم و با واکسیناسیون کامل دانش‌آموزان، خانواده‌ها برای فرستادن فرزندان خود به مدارس آرامش خاطر پیدا می‌کنند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: در بازگشایی مدارس باید نگاه منطقه‌ای داشت، در برخی مدارس به دلیل جمعیت کم دانش‌آموزان و مدرسه و از سوی دیگر توانایی رعایت پروتکل‌های بهداشتی می‌توان مدارس را به صورت حضوری برگزار کرد.

ویس‌کرمی متذکر شد: در بازگشایی مدارس مناطق شهری باید به تردد دانش‌آموزان و استفاده از مترو، اتوبوس، وسایل شخصی و سرویس دانش‌آموزی دقت داشت و شاهد افزایش تردد در شهر خواهیم بود به‌ویژه سلامت دانش‌آموزان در سرویس مدارس مدنظر باشد.

وی گفت: یکی دیگر از شروط اساسی بازگشایی مدارس تأمین سرانه بهداشتی برای تهیه اقلام مورد نیاز از جمله مواد ضدعفونی‌کننده، ماسک و ضدعفونی‌کننده‌های دست است و اختصاص این بودجه باید از سوی خزانه مورد توجه قرار بگیرد.

  • منبع : تسنیم

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب