اکران ۵ فیلم ویژه کودک و نوجوان جشنواره فجر در ارومیه

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ حجت الاسلام ناصر خدایاری صبح امروز ۱۳ بهمن ماه در نشست خبری بااصحاب رسانه که به مناسبت دهه فجر در سالن جلسات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برگزار شد، بااشاره به اینکه اکران فیلمهای سی و هشتمین جشنواره فجر از ۱۵تا ۲۱بهمن در سینما ایران ارومیه انجام می شود، خاطرنشان کرد: از ۴۴ فیلم آماده اکران در کل کشور، ۱۹ فیلم در ارومیه اکران می شود که ازاین تعداد، ۱۴فیلم در بخش بزرگسال و ۵ فیلم نیز مربوط به بخش کودک ونوجوانان است.

وی باتاکید بر اینکه فیلم برداری ۲فیلم اتابای و درخت گردو در آذربایجان غربی انجام شده است، اظهار کرد: قیمت بلیط هرفیلم ۱۵هزار تومان اعلام شده است.

حجت الاسلام خدایاری یادآورشد: درسال گذشته ۱۵ فیلم در استان اکران شد که ۳۰۰۰ نفر در بخش کودک و نوجوان و ۲۰۷۷ نفر نیز در بخش بزرگسالان مخاطب فیلم های سینمایی بودند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی ادامه داد: ۶ سینما در استان فعال است که ۴سینما در ارومیه و خوی وتکاب نیز هرکدام یک سینمای فعال دارند.

به گزارش ایسنا، وی افزود: فیلم وسینما پرقدرت ترین عامل برای انعکاس دستاوردهای انقلاب اسلامی است و سینما و هنر باید انعکاس دهنده منویات انقلاب اسلامی باشد.

حجت الاسلام خدایاری بااشاره به اینکه دهه فجر از جایگاه ویژه‌ای در کشور برخوردار است، تصریح کرد: باتوجه به تحولات اخیر وانتخابات پیش رو دهه فجر امسال مهم تر از سایر سال ها است./

 

منبع: ایسنا

همچنین ببینید

اولین جلسه مجازی انجمن قصه‌گویی کانون آذربایجان‌غربی

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و …