اکران رایگان فیلم‌های کودک و نوجوان در طرح “سیمرغ و پروانه‌ها”

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ فیروز فاضلی اظهار کرد: اکران فیلم‌های طرح «سیمرغ و پروانه‌ها» ویژه کودکان و نوجوانان در همزمانی سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر در رشت رایگان است.

وی تصریح کرد: بر اساس طرح یادشده پنج فیلم «منطقه پرواز ممنوع» ساخته امیر داساگر، «تورنا ۲» سیدجواد هاشمی، «قطار آن شب» حمیدرضا قطبی، «بیست و سه نفر» مهدی جعفری و «کاتی و ستاره از آثار عبدالرضا مجلسی (فیلمساز برجسته گیلانی) در نوبت ساعت ۱۰ صبح روزهای ۱۵ تا ۲۱ بهمن‌ماه با حضور دانش‌آموزان مدارس مناطق محروم و شهرستان‌های گیلان اکران می‌شوند.

فاضلی ادامه داد: این طرح در راستای برنامه‌های حمایتی سازمان سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از سینمای کودک و نوجوان است که برای سومین سال پیاپی اجرا می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان یادآور شد: همزمانی سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر در استان، با اکران ۱۴ فیلم بخش اصلی (سودای سیمرغ) این دوره از جشنواره در روزهای پیش‌گفته در سینما میرزا کوچک رشت برگزار می‌شود.

وی افزود: اطلاعات تکمیلی اعم از جدول اکران و نحوه بلیت‌فروشی اکران همزمان فیلم‌های منتخب سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر در رشت به‌زودی از طریق تارنمای اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان و رسانه‌های استان به اطلاع شهروندان خواهد رسید.

جشنواره جهانی فیلم فجر مهم‌ترین رویداد سینمای ایران است و به نظر می‌رسد سی و هشتمین دوره این جشنواره یکی از پرهیجان‌ترین سال‌های خود را سپری کند.

سال گذشته همزمان با  سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر از ۱۴ تا ۲۲ بهمن‌ماه، ۱۵ فیلم منتخب به‌همراه پنج فیلم کودک و نوجوان در سینما میرزا کوچک رشت اکران شده بود که با اقبال حدود ۱۱ هزار نفری شهروندان مواجه شد و گیلان از این نظر جزء سه استان برتر در استقبال از فیلم‌ها شناخته شد./

منبع: ایلنا

همچنین ببینید

اجرای طرح «مدرس نوجوان»/ وقتی «خانه» مدرسه دوم می‌شود

به گزارش خبرگزای ایچنا؛ بعد از تعطیلی مدارس در اوایل اسفند به دلیل پیشگیری از …