خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : شنبه - ۵ آذر - ۱۴۰۱
  • برابر با : Saturday - 26 November - 2022
1

اولین نشست «اینترنت امن برای کودکان» برگزار شد

  • 27 آبان 1399 - 11:00
اولین نشست «اینترنت امن برای کودکان» برگزار شد

به گزارش خبرگزاری ایچنا به نقل از دفاع پرس ؛سرپرست اداره کل تنظیم و تدوین مقررات ساترا گفت: در آینده‌ای نزدیک چگونگی حمایت از کودکان از طریق الزامات سند حمایت از کودکان و ابزارهای پیش‌بینی‌شده مانند امکان کنترل فعالیت کودکان توسط والدین در فضای مجازی منتشر می‌شود. اولین نشست «اینترنت امن برای کودکان» با همکاری […]

به گزارش خبرگزاری ایچنا به نقل از دفاع پرس ؛سرپرست اداره کل تنظیم و تدوین مقررات ساترا گفت: در آینده‌ای نزدیک چگونگی حمایت از کودکان از طریق الزامات سند حمایت از کودکان و ابزارهای پیش‌بینی‌شده مانند امکان کنترل فعالیت کودکان توسط والدین در فضای مجازی منتشر می‌شود.

اولین نشست «اینترنت امن برای کودکان» با همکاری ساترا و مرکز نوآوری حکمرانی و کارآفرینی اجتماعی هیوادِ نو و با حضور فعالین حوزه خانواده، آموزش و تربیت برگزار شد.

در این نشست، «زهرا روشن‌دل» سرپرست اداره کل تنظیم و تدوین مقررات ساترا در خصوص نقش و اهمیت و مسئولیت حمایت از حقوق کودکان در فضای مجازی و تنظیم‌گری در تدوین مقررات کودکان و رده‌بندی سنی مطالبی را بیان کرد و گفت: حمایت ساترا از حوزه کودک را وظیفه خود می‌دانیم.

وی با اشاره به موضوع ضابطه‌مندی درباره نحوه دسترسی این رده‌بندی سنی به فضای مجازی گفت: در آینده‌ای نزدیک چگونگی حمایت از کودکان از طریق الزامات سند حمایت از کودکان و ابزارهای پیش‌بینی‌شده مانند امکان کنترل فعالیت کودک توسط والدین در فضای مجازی منتشر می‌شود.

سرپرست اداره کل تنظیم و تدوین مقررات ساترا افزود: ساترا در سند حمایت از کودکان در رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر علاوه بر ضوابط محتوایی و حفظ محرمانگی و حریم خصوصی الزاماتی مانند ایجاد ابزار کنترل والدین، جداسازی دسترسی کودک و بزرگسال به محتوای یک رسانه، حساب مخصوص کودکان، فرایند گزارش‌دهی ویژه، تفکیک قابل شناخت محتوای تبلیغات تجاری و تناسب تبلیغات و ممنوعیت‌های تبلیغات را پیش‌بینی کرده است.

روشن‌دل در ادامه علاوه بر تأکید به افزایش سواد رسانه‌ای در این زمینه به ضرورت رعایت رده‌بندی سنی به صورت مشترک بین همه پلتفرم‌ها اشاره کرد و گفت: در حال حاضر ۹ رسانه صوت و تصویر فراگیر با محتوای تخصصی کودک وجود دارد که این عدد در حال افزایش است. همچنین رسانه‌های بزرگسال‌محوری هم با ارائه محتوای کودک در این زمینه فعال هستند.

در ادامه این نشست، فعالان حوزه خانواده، آموزش و تربیت حاضر در جلسه به بیان دیدگاه‌‌ها و نظرات خود در خصوص آسیب‌شناسی کودک در فضای‌ مجازی و زمینه‌های حمایت از طریق ابزارهای فنی و بسترسازی‌های فرهنگی پرداختند.

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب