اهواز در هفته کتاب میزبان احمد اکبرپور است

به گزارش خبرگزاری ایچنا1؛ فریبا حیدرپور با اعلام این خبر گفت: به مناسبت بیست و هفتمین دوره کتاب جمهوری اسلامی ایران و با توجه به طرح شورای نویسندگان کودک و نوجوان «یک نویسنده، یک قصه، یک کتاب» در هفته کتاب و کتابخوانی، با دعوت از این نویسنده تلاش کردیم زمینه دیدار حضوری، گفت‌وگو و نشست با نویسنده را برای باشگاه‌های کتابخوانی استان ایجاد کنیم.

وی گفت: دو کارگاه آموزشی برای این نویسنده در نظر گرفته شده است. اولین کارگاه 27 آبان با عنوان «نوشتن در ادبیات کودک» و دومین کارگاه 28 آبان ماه با موضوع «طنز در ادبیات کودک» در اهواز برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه اکبرپور در سومین دوره جام باشگاه‌های کتابخوانی از نگاه کودکان و نوجوانان، نوییسنده‌ای بود که بیشترین مخاطب را به خود اختصاص داد، تصریح کرد: با توجه به سبک، نوع نگاه و چاشنی طنز در داستان‌های این نویسنده شیرازی، بیشتر آثار او در فهرست کتاب‌های معرفی شده در جام باشگاه‌های کتابخوانی و در رده‌های سنی مختلف قرار دارد.

حیدرپور یکی از مشکلات در زمینه کتابخوان شدن کودک و نوجوان در استان خوزستان را فقدان نویسندگانی قوی عنوان کرد و گفت: باتوجه به تعداد 750 باشگاه کتابخوانی که در سال گذشته در استان تشکیل شد و افزایش باشگاه‌ها در این دوره از جام باشگاه‌های کتابخوانی، برای تقویت باشگاه‌های کتابخوانی و خلائی که در استان در بخش نویسنده کودک و نوجوان وجود دارد، تمرکز را برای پرورش نسل نوجوان و جوان قرار داده‌ایم.

وی افزود: مراسم رونمایی و جشن امضای  آثار جدید احمد اکبرپور با عناوینی چون: واژه‌های بازیگوش، قطاری از کلمات و سری 5 جلدی داستان‌های بی‌پایان با حضور اعضای باشگاه‌های کتابخوانی استان خوزستان برگزار می‌شود./

منبع: ایبنا

همچنین ببینید

کتاب‌های کودک به لحاظ تصویر و محتوا جذابیت‌های لازم را ندارند!

کارشناسان معتقدند کتاب‌های کودک به لحاظ تصویر و محتوا جذابیت‌های لازم را ندارند و خلاقیت …