خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : پنج شنبه - ۱۷ آذر - ۱۴۰۱
  • برابر با : Thursday - 8 December - 2022
2

اهمیت مطالعه در کودکان

  • 25 آبان 1399 - 12:50
اهمیت مطالعه در کودکان

به گزارش خبرگزاری ایچنا به نقل از ایرنا ؛مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان هرمزگان، کتاب را شیرازه تفکر انسان در توسعه زیرساخت‌های فرهنگی به ویژه در حوزه کودک و نوجوان دانست. پروین پشتکوهی روز شنبه همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی در آیین رونمایی از کتاب‌های طرح تمیم در کانون پرورش فکری شماره […]

به گزارش خبرگزاری ایچنا به نقل از ایرنا ؛مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان هرمزگان، کتاب را شیرازه تفکر انسان در توسعه زیرساخت‌های فرهنگی به ویژه در حوزه کودک و نوجوان دانست.

پروین پشتکوهی روز شنبه همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی در آیین رونمایی از کتاب‌های طرح تمیم در کانون پرورش فکری شماره یک بندرعباس افزود: ارائه کتاب‌های خوب نیز یکی از بهترین ابزارها برای به کمال رساندن انسان‌هاست که باید از دوران کودکی و از مهدکودک‌ ها آغاز شود.

وی ادامه داد: کودکان و نوجوانان، سرمایه‌های بزرگ کشور و آینده‌سازان و پاسداران ارزش‌های دینی و انقلابی‌اند، به همین دلیل ارائه کتاب برای کودک و نوجوان، اهمیت ویژه‌ای دارد.

وی ادامه داد: کمک به تامین امکانات و فرصت‌های مطالعاتی برای کودکان و نوجوانان، برنامه‌ریزی و مشارکت سنجیده و معقول از سوی مسوولان و مربیان گامی مهم در راستای آشنایی کودکان ونوجوانان با کتاب‌های خوب و هدف‌مند هستند.

مدیرکل کانون پرورش فکری هرمزگان، کانون را مکانی مناسب در راستای رشد ذهنی و فکری کودکان دانست و از مسوولان به ویژه متولیان بخش فرهنگی این استان خواست با برگزاری برنامه‌های فرهنگی اثرگذار و هدفمند در شناساندن جایگاه کتاب به کودکان ونوجوانان گام بردارند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی هرمزگان نیز گفت: کتاب عنصر اصلی فرهنگ است و علاقه به کتاب و کتابخوانی باید از کودکی به وجود آید.

محمد ذاکری افزود: تاثیر عمیق کتاب از همان کودکی در گسترش فرهنگ جامعه و سرعت بخشیدن به پیشرفت روز افزون آن انکارناپذیر است.

علی نورالدینی شهردار ناحیه ۲ منطقه سه بندرعباس نیز از تعامل این مرکز فرهنگی و هنری با شهرداری منطقه ۳ تقدیر کرد و گفت: بی‌شک تلاش‌های متولیان فرهنگی و مربیان کانون پرورش فکری باعث شکوفایی کودکان و نوجوانان این مرکز خواهد بود.

وی ضمن تاکید بر شناسایی کودکان و نوجوانان مناطق حاشیه شهر توسط متولیان فرهنگی شهرداری و کانون پرورش فکری، ابرازداشت: کمک به فراهم کردن امکانات و فرصت‌های مطالعاتی برای کودکان و نوجوانان، تلاش، برنامه ریزی و مشارکت سنجیده و معقول تمامی دست اندرکاران کار کودک و نوجوان را می طلبد.

برپایی کارگاه اوریگامی از برنامه‌های جانبی آیین رونمایی از کتاب‌های طرح تمیم در کانون پرورش فکری شماره یک بندرعباس بود و در این کارگاه اوریگامی ساخت پروانه توسط نجمه واحدی مربی مسوول فرهنگی این کانون به حاضرین آموزش داده شد و مسوولان حاضر در این کارگاه نیز هرکدام یک پروانه ساختند و به کودکان و نوجوانان این کانون هدیه کردند.

در مراسم طرح تمیم مرکز فرهنگی هنری بندرعباس، دهیار تازیان بالا و معاون اداره امور کتابخانه‌ها و جمعی از کارشناسان اداره کل کانون و امور کتابخانه‌ها نیز حضور داشتند.

مرکز شماره یک کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بندرعباس از مهرماه ۹۱ راه‌اندازی شده است. این مرکز علاوه بر گسترش فعالیتهای ۴۴ گانه کانون، در بخش هنرهای دستی و مهارت‌آفرینی بومی به صورت ویژه فعالیت دارد.مرکز شماره یک بندرعباس دارای یک‌هزار و ۱۰ نفر عضو و بیش از ۱۱ هزار جلد کتاب در ۲ بخش کودک و نوجوان است.

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب