اهمیت صبحانه دانش آموزان

با شروع فصل پاییز و باز شدن مدارس بسیاری از خانواده ها درگیر تغذیه کودکان هستند. توجه داشته باشید که کودکان از ابتدا شما را الگوی خود قرار میدهند. اظهارنظر در مورد هر نوع غذایی چه خوب چه بد میتواند در اشتهای کودک شما تاثیر گذار باشد.


به گزارش خبرگزاری ایچنا1؛

مهسا انصاری- کارشناس تغذیه و رژیم درمانی: با شروع فصل پاییز و باز شدن مدارس بسیاری از خانواده ها درگیر تغذیه کودکان هستند.

بسیاری از کودکان چون قبل مدرسه ساعات زیادی از صبح را خواب بودند و وعده صبحانه و ناهار آنها یکی میشد، حالا با خوردن وعده صبحانه مشکل دارند.

 عادت دادن کودک به خوردن وعده صبحانه بسیار مهم بوده ، اما متاسفانه وقتی کودک به نخوردن صبحانه عادت مى کند این سبب اختلال رشد کودک  می شود.

 نسل کودکان امروزی رو  به سمت کودکان قدکوتاه و چاق رفته و این یکی از مهمترین مشکلاتی است که خانواده خیلی راحت قادر به پیشگیری از آن میباشد.

 صبحانه سالم یکی از مهمترین وعده های اصلی برای تمامی گروه های سنی میباشد که با هیچ وعده ای اصلی یا میان وعده اى نمى تواند جایگزین آن شود.

 خوردن آبمیوه های صنعتی و کیک و کلوچه در صبحانه بخصوص برای کودکان دبستانی  اصلا توصیه نمیشود.

 پنیر و مغز گردو ، تخم مرغ  ،عدسی، ،شیر کم چرب همراه با کورن فلکس میتوانند از بهترین مواد غذایی برای صبحانه باشد. توجه داشته باشید که کودکان از ابتدا شما را الگوی خود قرار میدهند.

 

 توجه داشته باشید که کودکان از ابتدا شما را الگوی خود قرار میدهند. اظهارنظر در مورد هر نوع غذایی چه خوب چه بد میتواند در اشتهای کودک شما  تاثیر گذار باشد./

منبع: قطره

همچنین ببینید

فعالیت مهدهای کودک رامسر تحت تاثیر شیوع ویروس کرونا

به گزارش خبرگزاری ایچنا ؛رییس شبکه بهداشت و درمان رامسر با نامطلوب ارزیابی کردن اجرای …