اهدای 2 هزار جلد کتاب به مدارس تایباد

به گزارش خبرگزاری ایچنا1؛ عبدالله عرب یوسف‌آبادی، اظهار کرد: این انجمن متشکل از 20 عضو متغیر است که با سه هدف اصلی شامل ترویج فرهنگ کتابخوانی میان دانش‌آموزان، بانوان و اصناف کار خود را شامگاه گذشته در مراسمی که با حضور فرهنگیان و فرهنگ دوستان در تایباد برگزار شد، با اهدای این تعداد کتاب آغاز کردند.

وی با اشاره به اهدای 420 جلد کتاب از این تعداد توسط اعضای شورای اسلامی شهر تایباد، افزود: حدود 80  درصد کتاب‌های اهدایی با موضوع کودک و نوجوان است که بر اساس نیاز و علاقه این گروه سنی توسط یک تیم 6 نفره از کارشناسان فرهنگی شناسایی و به ارزش بیش از 120 میلیون ریال خریداری شده است.

او مطرح کرد: اهدای 10 هزار جلد کتاب گام بعدی این انجمن است که مخاطبان این دوره را بانوان خانه‌دار تشکیل می‌دهند. یاوران فرهنگ با نشر کتاب در میان خانم‌ها با همکاری مجمع مشورتی زنان تایباد سعی دارند کتبی با موضوعات روز جامعه را که بیشتر مورد نیاز خانواده‌ها است، تهیه و در اختیار این قشر قرار دهند.

باید کتاب را جایگزین فضای مجازی کرد

عرب یوسف‌آبادی مطرح کرد: امروز پس از گذشت چندسال از عمر فعالیت کاربران در فضای مجازی جوانان و نوجوانان در برابر این فضا به گونه‌ای اشباع شده‌اند اکنون فرصت مناسبی است تا با ترویج کتاب‌هایی با موضوعات جالب و خواندنی این فرهنگ را جایگزین فضای مجازی کرد.

وی بیان کرد: در میان مطالعه کنندگان خانم‌ها بیشترین استقبال را از کتابخوانی می‌کنند، بانوان به عنوان ستون اصلی خانواده در ترویج این فرهنگ بین اقشار مختلف جامعه نقش بسزایی دارند اگر کارشناسان فرهنگی در چاپ و نشر کتاب‌هایی با موضوعات روز جامعه بیشتر تلاش کنند، بی‌شک به زودی شاهد کتاب در سبد خانوارهای ایرانی هستیم.

او گفت: متاسفانه جایگاه فضای مجازی با ترویج نوآوری در این فضا جای خود را در میان اقشار مختلف جامعه باز کرد اما در مقابل کار زیادی برای فرهنگ سازی در حوزه کتابخوانی نشده است؛ مکان مجهز و شکیل کتابخانه، جذابیت در موضوعات کتاب‌های ارائه شده، طراحی و صفحه‌آرایی زیبا و… در گسترش این اقدام فرهنگی تاثیرگذار است./

 

منبع: ایسنا

همچنین ببینید

اجرای طرح ملی شنبه های کتاب در مساجد

به گزارش خبرگزاری ایچنا ؛ناهیدی فرد گفت: اجرای طرح ملی شنبه های کتاب مساجد، منجر …