اهدای عضو موضوع یک انیمیشن برای کودکان

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، «هدیه‌ای برای تو» از جمله آثار انیمیشنی است که با کارگردانی سمانه اسدی و با تهیه کنندگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تولید می‌شود.

اسدی با اشاره به این‌که «هدیه‌ای برای تو» نام موقت این اثر است و احتمال دارد در آینده تغییر کند، درباره موضوع این انیمیشن گفت: «هدیه‌ای برای تو» در هفت دقیقه به موضوع اهدای عضو می‌پردازد.

وی درباره گروه سنی مخاطبان این اثر افزود: این انیمیشن برای گروه سنی ۸ تا ۱۴ سال ساخته می‌شود.

اسدی درباره چرایی انتخاب موضوع اهدای عضو برای ساخت انیمیشنی برای مخاطبان کودک و نوجوان، تأکید کرد: تا حالا ندیده‌ام که انیمیشنی با این موضوع برای نوجوانان ساخته شود. موضوع اهدای عضو بسیار مهم است و باید بچه‌ها و نوجوانان از سنین پایین با آن آشنا شوند.

کارگردان «هدیه‌ای برای تو» یادآور شد: البته در این انیمیشن موضوع اهدای عضو را در فضایی فانتزی و حتی برخی مواقع شاد برای نوجوانان مطرح می‌کنم زیرا قرار نیست پرداختن به این موضوع برای نوجوانان مانند بزرگسالان، فضایی جدی و غمگین داشته باشد.

وی درباره تکنیک مدنظر برای ساخت «هدیه‌ای برای تو» گفت: این انیمیشن دوبعدی و با تکنیک طراحی دیجیتال ساخته می‌شود.

اسدی درباره روند تولید این انیمیشن نیز افزود: در حال حاضر ریل و طراحی شخصیت «هدیه‌ای برای تو» انجام شده و روی طراحی فضا و انیمیت آن کار می‌کنم.

وی درباره زمان پایان ساخت انیمیشن «هدیه‌ای برای تو» اظهار کرد: ساخت این انیمیشن حدود دو سال طول می‌کشد زیرا تمام کارهای آن را خودم انجام می‌دهم.

سمانه اسدی پیش از این با ساخت انیمیشن «رفت» با موضوع مهاجرت برنده جایزه بهترین فیلم جشنواره «۱۰۰» شده است./

همچنین ببینید

گور دسته جمعی کودکان بومیان کانادا

کاریکاتور| کشف چهارمین گور دسته‌جمعی کودکان بومیان کانادا

در بازه زمانی ۱۸۸۳ تا ۱۹۹۶، حدود ۱۵۰ هزار کودک بومی از خانواده‌های خود به‌اجبار …