انتقال فرهنگ به کودکان و نوجوانان با ساخت آثار فاخر

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ فیروز فاضلی با اشاره به آغاز اکران پنج طرح «سیمرغ و پروانه ها» از صبح روز سه شنبه همزمان با سراسر کشور در استان گیلان، اظهار کرد: توجه به سینمای کودک و نوجوان با توجه به جامعه هدف گسترده و خاص آن حائز اهمیت است.

وی در ادامه با تأکید بر لزوم برنامه‌ریزی مناسب و دقت در ساخت و اکران آثار برای این رده سنی، افزود: در این میان برگزاری جشنواره‌های فیلم کودک و نوجوان از اهمیت خاصی برخوردار بوده که متولیان و مدیران این حوزه باید بدان توجه کنند.

مدیرکل ارشاد گیلان با اشاره به اینکه باید با ساخت آثار فاخر، خوراک فرهنگی مناسبی در قالب فیلم برای کودکان و نوجوانان ایران اسلامی فراهم کنیم، گفت: بسیاری از فیلم‌هایی که در سینماهای ایران به نمایش گذاشته می‌شود برای رده سنی کودکان و نوجوانان مناسب نیست لذا همانند سینمای جهان باید فیلمسازان به حوزه کودک و نوجوان بر اساس نیازهای خود این جامعه هدف به تولید آثار فاخر با محتوای بالای فرهنگی و هنری توجه کنند.

وی با بیان اینکه هنر بسیار گسترده بوده و قابلیت انتقال مفاهیم و فرهنگ‌ها را دارد، گفت: می‌توانیم با تولید یک اثر فاخر در حوزه سینما برای رده سنی کودکان و نوجوانان فرهنگ غنی ایرانی و اسلامی گذشتگان خود را به این نسل منتقل کنیم.

فاضلی با اشاره به ظرفیت‌های استان گیلان در حوزه بصری و هنری و حضور و فعالیت هنرمندان برجسته این استان در سطح ملی، ادامه داد: ما سالانه میزبان بسیاری از گروه‌های فیلمسازی در سطح استان گیلان هستیم که این یک ظرفیت بوده و باید از آن برای تولید آثار در حوزه کودک و نوجوان نیز بهره گیری شود.

وی به ساخت فیلم «کاتی و ستاره» توسط هنرمندان گیلانی و استقبال خوب کودکان و نوجوانان گیلانی از این فیلم در سال گذشته نیز اشاره و اظهار کرد: می‌توانیم با دعوت از فیلمسازان به نام و برجسته به استان گیلان زمینه ساخت آثار خوب با محتوای بومی و محلی برای کودکان و نوجوانان را فراهم کرده و فرهنگ غنی گذشته گیلانیان را به نسل جدید منتقل کنیم.

مدیرکل ارشاد گیلان همچنین با تاکید بر تجهیز و نوسازی زیرساخت‌های حوزه سینما برای کودکان و نوجوانان و جذاب کردن سالن‌های سینمایی با توجه به نیازهای این رده سنی، گفت: یکی از دلایل عدم تمایل فیلمسازان به ساخت فیلم برای کودکان و نوجوانان عدم سودآوری این فیلم‌ها بوده که با ایجاد زیرساخت‌ها و جلب کودکان و نوجوانان به سالن‌های سینمایی می‌توان سرمایه‌گذاران و فیلمسازان را به ساخت فیلم‌های کودک و نوجوان ترغیب و تشویق کرد./

 

منبع: مهر

همچنین ببینید

تئاترهای جدید در سامانه‌های نمایشی /از درام تا کمدی‌های نمایشی کودک

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ پس از دریافت مجورهای لازم برای پخش فیلم ـ تئاترها از …