انتشار کتابی برای گفت‌وگوی کودکان با خدا

به گزارش خبرگزاری ایچنا1؛ حمید گروگان نویسنده و پژوهشگر مطرح و نام‌آشنای حوزه ادبیات کودک و نوجوان است و دستی نیز در زمینه رسانه‌ای این حوزه دارد و عضو هیات تحریریه مجله رشد نیز بوده است. وی در این کتاب سراغ کودکی به نام شکیبا می‌رود که تنهاست و می خواهد با کسی حرف بزند؛ اما کسی را ندارد. سپس با استفاده از آیات قرآن کریم با کودک وارد گفت وگو می شود، اما این گفت وگو را به زبان کودکانه و فارسی انجام می دهد و هر جا به آیه‌ای ارجاع داده باشد با شماره ای روی جمله آن را مشخص کرده و در صفحه آخر کتاب اصل آیات را آورده است.

در این گفت وگوی کوتاه کودک از تنهایی می گوید، از محدودیت های پدر و مادر که صبر و حوصله یا پول کافی برای شنیدن سخن های او یا برآوردن درخواست هایش ندارند و گروگان با همان آیات قرآن جواب او را می دهد و هر جا لازم باشد توضیحی در مورد سختی های پیش‌روی کودک در زندگی می دهد و همینجا از واژه نسبتا صقیل و تا حدی دینی صلاح نیز برای او استفاده می کند که بد نبود آن را کمی ساده می کرد.

در صفحات پایانی نیز نویسنده به شکل نسبتا مستقیم صفات انسان های خوب را برای کودک و در واقع خوانندگان بیان می کند و می نویسد: اگر همین‌طور خوب باشی و خوب بمانی، جایت در بهشت است. آخرین صفحات کتاب نیز به گفت وگوی مستقیم نویسنده با خوانندگان کودک اختصاص دارد. وی می نویسد: خدا دوست دارد با او حرف بزنیم، چیزی از او بپرسیم، و چیزی از او بخواهیم.

تصویرگری کتاب نیز همراه با متن پیش می رود و جایی که نویسنده از شب صحبت می کند یا از درختان، تصویر کل صفحه به مناسبت و با تغییر رنگ با متن همراه می شود، کتاب تمام رنگی و با کاغذهای گلاسه چاپ شده است. کتاب من خدا هستم، با من حرف بزن در ۵۲ صفحه و ۱۰۰۰ نسخه و به قیمت ۲۵ هزار تومان در سال جاری راهی بازار نشر شده است.

 

منبع: ایرنا

همچنین ببینید

اجرای طرح ملی شنبه های کتاب در مساجد

به گزارش خبرگزاری ایچنا ؛ناهیدی فرد گفت: اجرای طرح ملی شنبه های کتاب مساجد، منجر …