خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : یکشنبه - ۱۴ خرداد - ۱۴۰۲
  • برابر با : Sunday - 4 June - 2023
0
ایچنا گزارش می دهد؛

انتشار چهارکتاب «سطح چهار» از مجموعه «کلاس اولی کتاب اولی»

  • 23 آذر 1400 - 20:09
انتشار چهارکتاب «سطح چهار» از مجموعه «کلاس اولی کتاب اولی»
چهار کتاب جدید «سطح چهار» از مجموعه «کلاس اولی کتاب اولی» توسط نشر افق منتشر و راهی بازار نشر افق منتشر و راهی بازار نشر شد.

به گزارش خبرگزاری ایچنا، چهار کتاب دیگر از مجموعه «کلاس اولی کتاب اولی» به قلم نویسندگان کودک و نوجوان به‌تازگی توسط نشر افق منتشر و راهی بازار نشر شده‌اند. کتاب‌های «کلاس اولی کتاب اولی» در قالب مجموعه «کتاب‌های فندق» چاپ می‌شوند که این‌ناشر برای خردسالان و کودکان منتشر می‌کند.

عناوین «کلاس اولی کتاب اولی» به‌قلم نویسندگان ادبیات کودک و نوجوان، برای کتاب‌خوان‌شدن بچه‌های کلاس اولی تهیه و منتشر می‌شوند و ۵ سطح دارند. سطح اول این‌کتاب‌ها به‌قول نشر افق برای کودکان نوسوادی چاپ می‌شوند که درس‌های ۱ تا ۵ کتاب فارسی اول دبستان را تمام کرده‌اند و می‌خواهند کلمه‌خوانی و جمله‌خوانی را تمرین کنند. در کتاب‌های سطح ۲، مطالب براساس درس‌های ۶ تا ۱۰ کتاب فارسی اول دبستان طراحی شده‌اند. در سطح ۳، براساس درس‌های ۱۱ تا ۱۳، سطح چهارم براساس درس‌های ۱۴ تا ۱۸ و کتاب‌های سطح پنجم این‌مجموعه هم براساس درس‌های ۱۹ تا ۲۲ کتاب فارسی تدوین شده‌اند.

چاپ کتاب‌های «کلاس اولی کتاب اولی» از دی‌ماه ۹۸ شروع شد و نویسندگان این‌مجموعه خطاب به پدرومادرها نوشته‌اند: «اگر آرزو دارید فرزند کلاس اولی‌تان از همان ماه‌های اول آموزش، کتاب بخواند، این‌مجموعه آرزویتان را برآورده می‌کند!»

کتاب‌های سطح ۱ و ۲ این‌مجموعه، هرکدام با ۴ جلد دی‌ماه ۹۸ و کتاب‌های سطح ۳ هم با ۴ جلد دیگر خرداد ۹۹ منتشر و راهی بازار نشر شدند. همچنین شهریور ۹۹ بود که کتاب‌های سطح چهارم این‌مجموعه به چاپ رسیدند. آبان‌ماه سال ۹۹ هم چهارکتاب سطح پنجم این‌مجموعه چاپ شدند.

اردیبهشت سال ۱۴۰۰ هم پنج‌عنوان دیگر به کتاب‌های «سطح۱» این‌مجموعه اضافه شدند و تعداد کتاب‌های این‌مجموعه را به ۲۵ جلد رساندند. مهرماه هم کتاب‌های جدیدی از زیرمجموعه «سطح ۳» به این‌مجموعه اضافه شده‌اند که عبارت بودند از «آفرین به خودمان!» نوشته آتوسا صالحی با تصویرگری ویدا کریمی، «فیل خجالتی» نوشته معصومه یزدانی با تصویرگری سمیه محمدی، «سفینه فسقلوس» نوشته لاله جعفری با تصویرگری غزاله بیگدلو و «بابابرفی در شب یلدا» نوشته مژگان کلهر با تصویرگری آمنه اربابون.

به‌تازگی ۴ کتاب دیگر به مجموعه مورد اشاره اضافه شده‌اند که مربوط به «سطح ۴» هستند. این‌کتاب‌ها عبارت‌اند از «عصر به خیر هواپیمای مسافربری» نوشته مژگان کلهر با تصویرگری غزاله بیگدلو، «جشن تولد ژه‌ژه» نوشته لاله جعفری با تصویرگری ویدا کریمی، «بچه هیولا و اژدهای چشم ژله‌ای» نوشته آتوسا صالحی با تصویرگری غزاله باروتیان و «نامه‌های خرسی جان» نوشته معصومه یزدانی با تصویرگری آمنه اربابون.

این‌کتاب‌ها با ۵۲ صفحه مصور، شمارگان ۳ هزار نسخه و قیمت ۲۸ هزار تومان منتشر شده‌اند.

  • منبع : مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب