خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : پنج شنبه - ۱۷ آذر - ۱۴۰۱
  • برابر با : Thursday - 8 December - 2022
3

انتخاب یزد به عنوان یکی از ۱۷ شهر دوستدار کودک

  • 26 آبان 1399 - 12:44
انتخاب یزد به عنوان یکی از ۱۷ شهر دوستدار کودک

به گزارش خبرگزاری ایچنا ؛جمال‌الدین عزیزی در نشست خبری آنلاین با اصحاب رسانه استان یزد با اشاره به روز جهانی کودک گفت: بر اساس تفاهم‌نامه‌ای که وزارت کشور با یونیسف منعقد کرده است در رابطه با دستیابی شهرها به برند شهر دوستدار کودک، یزد نیز مانند شهرهای مختلف برنامه‌ها و اقدامات زیادی انجام داده است […]

به گزارش خبرگزاری ایچنا ؛جمال‌الدین عزیزی در نشست خبری آنلاین با اصحاب رسانه استان یزد با اشاره به روز جهانی کودک گفت: بر اساس تفاهم‌نامه‌ای که وزارت کشور با یونیسف منعقد کرده است در رابطه با دستیابی شهرها به برند شهر دوستدار کودک، یزد نیز مانند شهرهای مختلف برنامه‌ها و اقدامات زیادی انجام داده است که در قالب یک طرح جامع به وزارت کشور ارسال شد.

وی ادامه داد: با اقدامات صورت گرفته در تیرماه سال جاری یزد به عنوان یکی از ۱۷ شهر پایلوت دوستدار کودک انتخاب شد و در همین راستا اداره شهر دوستدار کودک در معاونت شهرسازی شهرداری یزد تشکیل شد و پروژه‌هایی در این زمینه برنامه‌ریزی، تدوین و در حال اجرا است.

شهردار یزد عنوان کرد: با توجه به نزدیک بودن روز جهانی کودک به هفته کتاب و کتابخوانی، برنامه‌هایی از ۲۴ تا ۳۰ آبان ماه در یزد به عنوان جشنواره «شهر خوب برای بچه‌های خوب» برای هفته کودک در نظر گرفته شده است که هم مروری به برنامه‌هایی شهر دوستدار کودک و هم فعالیت و مشارکت کودکان و نوجوانان را در برنامه‌های شهری داشته باشیم.

وی افزود: معمولا بودجه‌های فرهنگی برای جشنواره‌های مختلف در نظر گرفته می‌شود با این حال هزینه‌ای که به طور خاص برای برگزاری جشنواره «شهر خوب برای بچه‌های خوب» در یک هفته در نظر گرفته شده مبلغی حدود ۲۰۰ میلیون تومان است.

وی ادامه داد: متاسفانه شیوع کرونا موجب شد که برنامه‌ها به صورتی که مد نظر بود انجام نشود با این حال هدف، ایجاد شهری دوستدار کودک است که عدالت در برخورداری امکانات شهری در این زمینه مورد تاکید است به گونه‌ای که کودکان فارغ از نژاد، جنسیت، نوع زندگی و … در یک شهر سالم و پایدار از امکانات موجود در شهر استفاده کنند و از استعدادهای آنها نیز بهره ببریم.

عزیزی گفت: برنامه‌های هفته کودک در حال حاضر در فضای مجازی در حال اجراست البته این دغدغه ما هم هست که ممکن است همه کودکان شهر به فضای مجازی به صورت مستمر دسترسی نداشته باشند به هر حال سعی کردیم حداقل‌ها را برای همه کودکان فراهم کنیم و پس از عادی شدن به گونه‌ای برنامه‌ریزی می‌کنیم تا تمرکزمان بر محلات و نقاطی که شرایط کمتری در دستیابی به فضای مجازی و امکانات عمومی شهر داشته‌اند قرار گیرد.

وی افزود: برنامه‌های شهر دوستدار کودک پس از تشکیل کمیته، مورد بررسی و تصویب قرار می‌گیرد که جز فعالیت‌های ذاتی کل مجموعه شهری می‌شود و باید همه سازمان‌ها و مناطق شهرداری یزد در برنامه‌هایشان الزامات شهر دوستدار کودک را در نظر بگیرند و این برنامه‌ها پس از تصویب به اطلاع عموم می‌رسد.

شهردار یزد در خصوص انتقاداتی که به برگزاری جشنواره «جشنواره «شهر خوب برای بچه‌های خوب» با توجه شیوع کرونا و وجود محدودیت‌های ستاد کرونا در فضای مجازی شده بود، تصریح کرد: شهرداری قطعا خود را موظف و ملزم به اجرای مصوبات ستاد ملی و استانی مقابله با کرونا می‌داند و در این زمینه پیشرو است.

عزیزی ادامه داد: در اجرای تمامی برنامه‌های اجرایی از سوی شهرداری تمام مصوبات ستاد مقابله با کرونا در نظر گرفته شده است و برگزاری جشنواره «شهر خوب برای بچه‌های خوب» نیز مصوبه ستاد کرونا دارد و رعایت پروتکل‌های اجتماعی و بهداشتی در برنامه‌ها اولویت اول محسوب می‌شود و با توجه به دغدغه‌های ایجاد شده بیش از پیش این موارد مورد نظر قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به اقدامات انجام گرفته برای کودکان در استان یزد گفت: شهرداری در سال گذشته مرکز نگهداری و آموزش کودکان کار را در اختیار بهزیستی قرار داد تا ساماندهی کودکان کار که از دغدغه‌های شهر یزد بود انجام گیرد، همچنین حمایت‌های خوبی از سوی شهرداری از مدرسه پارس که کودکان اتباع در آن مشغول به تحصیل هستند صورت گرفت.

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب