خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : شنبه - ۱۲ آذر - ۱۴۰۱
  • برابر با : Saturday - 3 December - 2022
2

اقدامات شهرداری تبریز در تصویب ضوابط اتاق مادر-کودک

  • 28 آبان 1399 - 12:54
اقدامات شهرداری تبریز در تصویب ضوابط اتاق مادر-کودک

به گزارش خبرگزاری ایچنا ؛شهردار تبریز از تدوین و تصویب ضوابط اتاق مادر-کودک برای اولین بار در این شهر خبر داد. ایرج شهین باهر در وبینار تبادل دستاوردها و تجارب در زمینه شهر دوستدار کودک با حضور معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری و وزارت توانمندسازی زنان و حمایت از کودکان اندونزی، با اشاره […]

به گزارش خبرگزاری ایچنا ؛شهردار تبریز از تدوین و تصویب ضوابط اتاق مادر-کودک برای اولین بار در این شهر خبر داد.

ایرج شهین باهر در وبینار تبادل دستاوردها و تجارب در زمینه شهر دوستدار کودک با حضور معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری و وزارت توانمندسازی زنان و حمایت از کودکان اندونزی، با اشاره به اهمیت موضوع کودک گفت: حضور توانمند و پررنگ تمام اقشار جامعه در حوزه‌های مختلف باعث ارتقا کیفیت زندگی می‌شود.

وی با بیان این‌که امروز بیش از یک چهارم جمعیت تبریز را افراد کمتر ۱۸ سال تشکیل داده است، گفت: در این شرایط لازم است تا ما در مجموعه شهرداری از مشارکت کودکان و نوجوانان در حوزه‌های مختلف استفاده کنیم؛ اکنون نیز در تهیه طرح‌های شهری و پیاده سازی آن طرح‌ها در شهرداری تبریز ساز و کار مشخصی به وجود آوردیم.

وی معرفی این شهر به عنوان پایلوت شهر دوست دار کودک در ایران را فرصتی مهم برای پیاده سازی طرح‌های متناسب با ارتقا کیفیت زندگی کودکان دانست و گفت: تبریز از دیرباز مهد سمن‌های فعال در حوزه حمایت از کودکان بوده که بارها مورد تقدیر مسئولین کشوری قرار گرفته‌اند.

شهین باهر، همکاری بین بخشی به وجود آمده میان دستگاه‌های مختلف برای پیشبرد اهداف شهر دوستدار کودک را کم نظیر خواند و اظهار کرد: نهادها و دستگاه‌های مختلف از قبل معاونت امور زنان و خانواده استانداری، بهزیستی، آموزش و پرورش، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و … در قالب فعالیت‌های مختلف سعی در تحقق حقوق کودکان و بهره مندی از مشارکت آنان در حوزه‌های مختلف هستند.

وی گفت: پیاده سازی شهرداران مدارس در شهر تبریز یکی از اقدامات مهم ما برای تحقق اهداف شهر دوستدار کودک است؛ شهردارانی که منتخب دانش آموزان هستند در جلسات مختلف به صورت حضوری به بیان دیدگاه‌های خود می‌پردازند.

وی افزود: این شهرداران حکم خود را از شهردار تبریز می‌گیرند و با حضور در دوره‌های مختلف تخصص‌های بسیاری را می‌آموزند.

شهردار تبریز با بیان این‌که ما از نظرات کودکان در طراحی شهری در مقیاس محلات استفاده می‌کنیم، گفت: برای اولین بار در کشور، کتاب‌های آموزش شهروندی را تدوین و منتشر کردیم که به تفصیل در خصوص حقوق کودکان در آن بحث شده است.

وی افزود: با همراهی کنوانسیون حقوق کودک، اولین مدرسه حقوق کودک در تبریز افتتاح شد که مسئولان با نحوه اجرای قوانین آشنا شدند؛ هم‌چنین برای اولین بار نخستین کلینیک تخصصی حقوق کودک در تبریز آغاز به کار کرد که با ۴۷ میز در فرهنگسراهای شهرداری فعالیت می‌کنند.

وی با بیان این‌که شهرداری تبریز نگاه ویژه‌ای برای تداوم اجرای برنامه‌های شهر دوستدار کودک دارد، گفت: در برنامه پنج ساله چهارم شهرداری یک بند ویژه برای اجرای قوانین مربوط به شهر دوستدار کودک دیده شده است و تمام مدیران شهرداری موظف به اجرای آن هستند.

به نقل از روابط عمومی شهرداری تبریز، شهین باهر گفت: در شهر تبریز ضوابط اختصاصی اتاق مادر_کودک را در تبریز تدوین کردیم و به عنوان قانون؛ می‌تواند در تمام شهرها اجرا شود.

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب