افشارمهر: حساسیت نسبت به مهدکودک ها بالاست/ کودکان تا 12 سال در بهزیستی نگهداری می شوند

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ آیت الله افشارمهر مدیرکل سازمان بهزیستی استان کهگیلویه و بویراحمد در رابطه با نگهداری کودکان بی سرپرست در مراکز بهزیستی گفت: در کل استان، مراکز بهزیستی نگهداری کودکان تا 12 را دارد، بعد از این آنها را به خانواده و نزدیکانی مثل مادربزرگ، عمه، عمو اگر داشته باشند تحویل داده می شود.
وی درباره مرکز مشاوره سرابتاوه و مشکل قدیمی بودن ساختمان ابراز کرد: سند زمین این مرکز به نام اداره اوقاف است، درحالی که به لحاظ کاربردی و کارکرد به اداره بهزیستی مربوط است، به همین دلیل نیم توانیم تعمیرات عمده زیرساختی برای این مرکز انجام دهیم.
افشارمهر با اشاره به اهمیت مهدهای کودک و نظارت روی این مراکز تصریح کرد: بیش از 350 مهدکودک و روستامهد داریم که کارشناس جدی و دلسوزی دارند، خوشبختانه جلساتی با کانون مهدهای کودک جهت نظارت بیشتر و کیفیت بهتر در جهت ارائه خدمات برگزار کردیم.
افشارمهر در پاسخ به رفتار برخی مربیان در مهدهای کودک بیان کرد: طبیعی است که گاها به صورت موردی چیزی دیده شود، این مشکل سیستمی حل نمی شود. ممکن است مربی مهد نیز مشکلاتی داشته باشد و شاید از واژگان خوبی استفاده نکند. با توجه به ضعف فرهنگی ما نمی توانیم انتظار خوب بودن صددرصد از مربی های مهد داشته باشیم. ولی حساسیت ما نسبت به مهدها بالا است، تنبیه بدنی کاملا ممنوع است و شما می دانید کوچکترین اتفاقی در یک مهد بیفند، همه مسئولان باید پاسخگو باشند.
افشارمهر گفت: هر گونه آسیب اجتماعی در هر جای استان گزارش شود بصورت سازمانی به آن ورود می کنیم.
افشارمهر در رابطه با برخی آسیب های اجتماعی در مکان های تفریحی خاطرنشان کرد: در مکان های تفریحی چه به صورت دولتی و چه از طریق تشکل های مردم نهاد حضور پیدا می کنیم و کارگاه و دوره برگزار می کنیم تا بتوانیم از این طریق اسیب های اجتماعی اینگونه مکان ها را کم کنیم./

 

منبع: کبنا

همچنین ببینید

اجرای طرح سه شنبه های قصه گویی در شهرستان بهارستان

 سومین جلسه طرح سه شنبه های قصه گویی بهارستان با هدف غنی سازی اوقات فراغت …