خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : پنج شنبه - ۱۷ آذر - ۱۴۰۱
  • برابر با : Thursday - 8 December - 2022
1
ایچنا گزارش می دهد؛

افزایش ۵ برابری کودکان مبتلا به کرونا در آمریکا

  • 18 شهریور 1400 - 18:06
افزایش ۵ برابری کودکان مبتلا به کرونا در آمریکا
گزارش منتشر شده از سوی مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری های آمریکا نشان می دهد که نرخ بستری های هفتگی ناشی از ابتلا به کرونا میان کودکان و نوجوانان این کشور تقریبا در مقایسه با اواخر ژوئن تا اواسط آگوست سال جاری میلادی (۲۰۲۱)، تقریبا پنج برابر شده است؛ این آمار همزمان با شیوع شدت یافته واریانت فوق العاده مسری دلتای عامل ابتلا به بیماری کووید-۱۹ در آمریکا ارائه شده است.

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛طبق آمار انجمن پزشکان اطفال آمریکا، از آوریل سال ۲۰۲۰ میلادی تاکنون، ۴٫۸ میلیون مورد ابتلا به کرونا میان کودکان این کشور گزارش شده است؛ این آمار به معنای این است که ابتلا به کرونای کودکان آمریکایی حدود ۱۵ درصد از کل موارد مستند ابتلا به کووید-۱۹ در این کشور را تشکیل می دهد؛ از طرف دیگر، حدود ۲۰۴ هزار مورد ابتلا به کرونا میان کودکان این کشور نیز در هفته آخر آگوست گزارش شده که این آمار ۲۲٫۴ درصد از موارد هفتگی گزارش شده ابتلا به کرونا در آمریکا را تشکیل می دهد.

باید گفت که این آمار برای آمریکایی که لاف قدرتمندترین کشور جهان از نظر علم پزشکی را می زند، بسیار شرم آور است؛ آمریکا بالاترین آمار ابتلا و تلفات کرونا در جهان را به خود اختصاص داده و باید گفت که واشنگتن به علت عملکرد بسیار ضعیفی که مقابل پاندمی کووید-۱۹ از خود به نمایش گذاشته، یک عذرخواهی به مردمش بدهکار است.

سیاستمداران آمریکایی بابت به وجود آوردن شرایطی که در آن بسیاری از کودکان این کشور در معرض خطر ابتلا به عفونت ویروسی کرونا هستند، گناهکارند و مجرم شناخته می شوند.

اگر تصمیم گیرندگان در آمریکا از همان ابتدا نسبت به پیامدهای بالقوه همه گیری کرونا احتیاط کافی به خرج می دادند و هوشیاری کافی داشتند، اگر آنها منابع کافی را در مسیر پیشگیری و کنترل شیوع ویروس کرونا بسیج می کردند، اگر آنها به این حقیقت پی می بردند که انگ زنی آنها به چین و سیاسی کردن پروسه ردیابی منشاء شیوع کرونا اشتباه است، این فرصت و امکان وجود داشت که شیوع ویروس کرونا در آمریکا مهار شود تا هم به نفع مردم این کشور باشد و هم به نفع مردم کل دنیا!

حقیقت این است که اگر آمریکا عملکرد خوبی در مهار شیوع ویروس کرونا ارائه می کرد، به الگویی برای سایر نقاط جهان تبدیل می شد و کل دنیا را به پیگیری مسیر درست در واکنش به کرونا تشویق می کرد و به این ترتیب، جان بسیاری از مردم حفظ می شد و اقتصاد جهان تا این اندازه تحت تاثیر قرار نمی گرفت.

اکنون زمان آن فرا رسیده است که واشنگتن با جدیت درباره اشتباهات خود در زمینه واکنش به پاندمی کووید-۱۹ تامل و تفکر کند؛ تصمیم گیرندگان آمریکایی نیز باید از فریب دادن دیگران و تصورات اشتباهی که نسبت به جهان امروز دارند و همچنین محاسبات غلطی که در مقابله با سایر اقتصادهای بزرگ دنیا مانند چین به کار می گیرند، دست بردارند.

آنچه دنیای امروز به آن نیاز دارد، وحدت و همبستگی جهانی است تا از طریق آن، تمام منابع موجود دنیا در مسیر نبرد علیه ویروس کرونا به کار گرفته شوند؛ در این بین آمریکا نیز باید به این درک برسد که تا چه اندازه برای جبران کاستی های خود در نبرد علیه کرونا به همبستگی نیازمند است!

نباید فراموش کرد که نهایتا، این امیدواری جهان است که عامل پیروزی در نبرد علیه ویروس کرونا محسوب می

  • منبع : پیام فوری

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب