خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : شنبه - ۸ بهمن - ۱۴۰۱
  • برابر با : Saturday - 28 January - 2023
2
ایچنا گزارش می دهد؛

افزایش سهم دولت در پروژه‌های مشارکتی با خیرین مدرسه‌ساز در لایحه بودجه ۱۴۰۱

  • 01 دی 1400 - 15:44
افزایش سهم دولت در پروژه‌های مشارکتی با خیرین مدرسه‌ساز در لایحه بودجه ۱۴۰۱
رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور از رشد بودجه سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در لایحه بودجه ۱۴۰۱ خبر داد.

به گزارش  خبرگزاری ایچنا، مهراله رخشانی‌مهر در خصوص رشد بودجه سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در لایحه بودجه ۱۴۰۱ اظهار کرد: بودجه سازمان نوسازی مدارس نسبت به سال گذشته ۱۷ درصد افزایش داشته است.

وی افزود: خوشبختانه، در بودجه سال ۱۴۰۱، سهم دولت در پروژه‌های مشارکتی با خیرین مدرسه ساز، با افزایش خوبی روبرو شده است؛ این در حالی است که در سال ۹۶ میزان مشارکت دولت با خیرین مدرسه ساز، ۲۰۰ میلیارد تومان ، در سال ۹۷ حدود ۴۶۰ میلیارد تومان و در سال ۹۸ در حدود ۸۷۰ میلیارد بوده است.

رخشانی مهر ادامه داد: این بودجه در سال های ۹۹ و ۱۴۰۰، به ۲ هزار و ۳۵۰ میلیارد تومان رسید که امسال و در لایحه بودجه ۱۴۰۱، با توجه به رشد ۱۷ درصدی به حدود  ۲ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان رسیده است.

رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور گفت: با تخصیص این مبلغ، بسیاری از پروژه‌های نیمه تمام مشارکتی با خیرین مدرسه ساز ساماندهی می‌شوند و باعث ایجاد انگیزه بیشتر خیرین خواهد شد.

رخشانی‌مهر ادامه داد: از سال ۹۶ تاکنون دولت بیش از ۶ هزار میلیاد تومان با خیرین مدرسه ساز برای امر مدرسه سازی مشارکت کرده است.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، وی گفت: امیدواریم مجلس شورای اسلامی همانند گذشته که به امر مدرسه سازی توجه داشته است، امسال نیز به افزایش اعتبارات دولت برای نوسازی مدارس کمک کنند.

  • منبع : ایسنا

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب