خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : سه شنبه - ۱۱ بهمن - ۱۴۰۱
  • برابر با : Tuesday - 31 January - 2023
1
ایچنا گزارش می دهد؛

افزایش خشونت با اسلحه علیه کودکان آمریکایی

  • 02 مهر 1400 - 8:21
افزایش خشونت با اسلحه علیه کودکان آمریکایی
در بحبوحه همه گیری ویروس کووید-۱۹، آمریکا شاهد افزایش هدف قرار گرفتن کودکان در تیراندازی‌ها بوده است.

به گزارش خبرگزاری ایچنا، بر اساس گزارش صندوق دفاع از کودکان آمریکا، احتمال مرگ کودکان و نوجوانان در این کشور ۱۵ برابر بیشتر از همسالان خود در ۳۱ کشور دیگر با درآمد بالاست.

به گزارش «یو اس‌ ای تودی»، در بحبوحه همه گیری ویروس کووید-۱۹، این وضعیت وخیم‌تر شده است.

گزارش آرشیو «خشونت با اسلحه در آمریکا»، که یک گروه تحقیقاتی غیر دولتی است که از ترکیب آمار پلیس و گزارشات رسانه‌ای استفاده می‌کند، می گوید سال گذشته مرگبارترین سال برای خشونت با اسلحه در آمریکا در حداقل ۲ دهه اخیر بوده است.

آمارها نشان می دهند که در سال ۲۰۲۰ میلادی بیش از ۵ هزار و ۱۰۰ کودک زیر ۱۸ سال در آمریکا هدف تیراندازی قرار گرفتند.

این آمار در مقایسه با هر زمان دیگری از سال ۲۰۱۴ تاکنون حدود هزار نفر بیشتر بوده است.

هم تعداد کودکانی که در سال ۲۰۲۰ هدف گلوله قرار گرفتند و هم کودکانی که بر اثر اصابت گلوله کشته شدند یک سوم در مقایسه با آمار سال قبل افزایش یافته است.

کم سن‌ترین کودکان آمریکایی بیشترین افزایش مرگ و میر را شامل شده اند؛ نزدیک به ۳۰۰ کودک ۱۱ ساله و کوچکتر در سال ۲۰۲۰ کشته شدند، که حدود ۵۰ درصد در مقایسه با سال قبل از آن افزایش یافته است.

وضعیت در سال جاری میلادی حتی وخیم‌تر به نظر می‌رسد.

بر اساس گزارش آرشیو خشونت با اسلحه در آمریکا، تا اوایل ماه سپتامبر، مرگ و میر ناشی از سلاح گرم ۱۳ درصد افزایش یافته است و کودکان و نوجوانان بیشتری در مقایسه با زمان مشابه سال گذشته هدف تیراندازی قرار گرفته اند.

متخصصان بهداشت عمومی و فعالان در زمینه تیراندازی‌ها در آمریکا می‌گویند که این افزایش به دلیل تجمیع عواملی است که بر اثر همه گیری تشدید شده است و در نتیجه میزان تیراندازی‌های غیرعمدی، خودکشی و قتل در میان کودکان و نوجوانان بیشتر شده است.

جوامع در برخی از مناطقی که بیشتر تحت تأثیر خشونت با اسلحه قرار گرفته اند با آسیب ناشی از افزایش موج خشونت‌ها دست و پنجه نرم می‌کنند و خواهان اقدامات موثر در موضوع کودکان و نوجوانان خود برای جلوگیری از چرخه خشونت هستند.

بر اساس تجزیه و تحلیل آرشیو خشونت با اسلحه، یک فرد زیر ۱۸ سال در سال ۲۰۲۰ در بیش از هزار شهر و شهر کوچک در آمریکا مورد تیراندازی قرار گرفت.

بیش از نیمی از ۵۰ شهر پرجمعیت آمریکا شاهد افزایش تعداد کودکان از سال ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۰ بودند که هدف تیراندازی قرار گرفتند.

  • منبع : مشرق

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب