خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : شنبه - ۹ مهر - ۱۴۰۱
  • برابر با : Saturday - 1 October - 2022
1
ایچنا گزارش می دهد؛

افزایش جنایت در اردوگاه الهول سوریه

  • 27 آذر 1400 - 10:35
افزایش جنایت در اردوگاه الهول سوریه
اردوگاه الهول که خانواده های داعش را در خود جای داده، شاهد افزایش نگران کننده موارد جنایت بوده است.

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ اردوگاه الهول که در مناطق شمال شرق سوریه قرار گرفته است، امسال شاهد افزایش نگران کننده موارد جنایت بوده است.
همین امر باعث شده است بسیاری از سازمان‌های بین المللی و جمعیت‌های حقوق بشری، زنگ خطر را درباره اتفاقاتی که با افزایش زنان حامی افکار تروریستی داعش در این اردوگاه می‌افتد، به صدا در آورند.

در این گزارش آمده است اردوگاه الهول در فاصله ۴۵ کیلومتری شرق الحسکه شمال شرق سوریه قرار گرفته است و نگرانی‌ها درباره تشکیل گروه تروریستی خطرناکی متشکل از زنان داعش که همچنان از افکار و ایدئولوژی افراطی این گروه تبعیت می‌کنند، افزایش یافته است. راهبرد جدیدی که به نوشته روزنامه گاردین گسترش آن از تابستان سال ۲۰۱۶ آغاز شد نشان دهنده وجود نسل جدیدی از گروه‌های تروریستی است که براساس جذب، سازماندهی و تحریک زنان داعش و تبدیل آن‌ها به ماشین کشتار عمل می‌کنند. سازمان ملل و کمیساریای اروپا درباره ادامه حضور طولانی مدت زنان داعش در اردوگاه‌ها هشدار دادند و زنگ خطر را درباره آنچه در اردوگاه الهول روی می‌دهد، به صدا در آوردند.این در حالیست که این اردوگاه به کانون جنایت‌هایی که عاملان آن زنان هستند تبدیل شده است.

در ادامه گزارش آمده است مطالعاتی که موسسه‌ای انگلیسی انجام داده است نشان می‌دهد ۱۳ درصد از نیرو‌های خارجی به خدمت گرفته شده در داعش چه در عراق یا سوریه، زنان هستند. این مطالعات نشان می‌دهد هدف از به خدمت گرفتن زنان، تضمین موفقیت حملات تروریستی است که در طول امسال، خود را در اردوگاه الهول نشان داد. اردوگاه الهول در پی افزایش جنایات قتل در سال ۲۰۲۱، به کانون جنایت تبدیل شده است به گونه‌ای که تعداد مهاجران به قتل رسیده در این اردوگاه به ۱۵۴ نفر رسیده است.

به نوشته واشنگتن پست آمریکا زنان ساکن این اردوگاه توانایی فرار از بازجویی‌ها و انتشار افکار بین زنان و متقاعد کردن آن‌ها برای پیوستن به گروه تروریستی و افراطی داعش را دارند. این در حالیست که این زنان افکار افراطی را در میان کودکان نیز رواج می‌دهند.

  • منبع : صداوسیما

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب