افزایش افسردگی در بین نوجوانان آمریکایی

بررسی‌های جدید نشان می دهند؛

به گزارش پایگاه خبری کودک ونوجوان;  نتایج آمار‌ها و بررسی‌های جدید از افزایش قابل توجه افسردگی نسبت به شش سال قبل در آمریکا حکایت دارد.
پایگاه اینترنتی امریکن فری بیکن گزارش داد، حدود 15 درصد نوجوانان آمریکایی در سال 2018 مبتلا به افسردگی شدید بودند.
نتایج آمار‌ها و بررسی‌های جدید از افزایش قابل توجه افسردگی نسبت به شش سال قبل در میان دختران نوجوان در آمریکا حکایت دارد.
این آمار‌ها در واقع گزارشی نگران کننده درباره بحران سلامت روان نوجوانان در آمریکا است.
این آمار‌های جدید در چارچوب تحقیقات ملی سال 2018 و تحقیقات سالانه بر روی نوجوانان 12 تا 17 سال و همچنین افراد بزرگسال صورت گرفت و در جریان آن از نوجوانان خواسته شد تا به سوالاتی درباره افسردگی پاسخ دهند و این که آیا طی سال گذشته با احساساتی نظیر تهی بودن زندگیشان از احساس شادی و عزت نفس مواجه بودند یا این که تغییراتی در وضعیت خواب یا غذای خود مواجه بودند.
در صورتی که یک فرد به مدت حداقل دو هفته شمار کافی از این شاخص‌ها یا موارد دیگر را تجربه کند، به نظر می‌رسد که دچار علائم افسردگی شده است.
در این تحقیقات که به وضعیت افسردگی نوجوانان از سال 2004 تاکنون پرداخته شده است، نشان می‌دهد میزان افسردگی نوجوانان به تدریج افزایش داشته است و از سال 2018 میلادی 14 و چهار دهم درصد نوجوانان دچار علائم افسردگی شدید شدند که این آمار تاکنون بی سابقه بوده است.
بر اساس این آمار‌ها در سال 2018، هشت درصد نوجوانان 12 و 13 ساله علائم افسردگی را تجربه کردند و این در حالی است که برای نوجوانان 14 تا 15 ساله این آمار 15 درصد و برای 16 تا 17 ساله‌ها 19 درصد بوده است.
با این حال موضوع نگران کننده تفاوت شدت افسردگی در بین دختران و پسران است. آمار‌ها نشان می‌دهند دختران نوجوان همواره بیشتر مستعد ابتلا به افسردگی شدید بوده اند تا جایی که امریکا اکنون به جایی رسیده است که یک پنجم دختران آن سال گذشته افسردگی را تجربه کرده اند؛ که این آمار دو برابر سال 2011 است.
وال استریت ژورنال نیز اخیرا گزارش داد دختران نوجوان در حال حاضر با اضطراب، افسردگی و تنهایی بسیار نگران کننده‌ای دست به گریبانند و تلاش آن‌ها برای خودکشی در سطح بی سابقه‌ای قرار گرفته است. این روند به نظر می‌رسد که تا زمان ورود آن‌ها به دانشگاه نیز ادامه دارد. حدود 14 درصد جوانان 18 تا 25 ساله در سال 2018 علائم افسردگی شدید را تجربه کردند که این افزایش قابل توجهی را از آمار حدود هشت درصدی برای بیشتر سال‌های دهه منتهی به 2013 نشان می‌دهد.

منبع: خبرگزاری آریا

همچنین ببینید

وضعیت امنیت غذایی هفده میلیون کودک آمریکایی

به گزارش خبرگزاری ایچنا به نقل از صدا و سیما ؛رئیس مجلس نمایندگان امریکا تاکید …