افتتاح اولین مهد کودک در کوبانی

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ روز گذشته یکشنبه ۹ فوریه، اولین مهد کودک شهر کوبانی با نام “گل های آینده” به طور رسمی افتتاح شد.

این مهد کودک با ثبت نام ۱۶۱ کودک بین شش ماه تا پنج سال رسما آغاز بکار کرد.

بنا به اخباری که به دست خبرنگار کُردپرس رسیده، این مهد کودک پس از تاخیر بیش از دو ماه به دلیل حملات ترکیه به مناطق شمال و شرق سوریه و تهدیدات مستقیم حمله به شهر کوبانی افتتاح شده است، در حالی که قرار بود در اکتبر سال ۲۰۱۹ آغاز بکار کند.

این‌ مهدکودک ثبت نام کودکان را در ژانویه گذشته آغاز کرد و امروز به ۱۶۱ نفر رسیده است.

“امیرا قدیر”مدیر این مهد کودک به منابع خبرنگار کُردپرس گفته است:حدود ۲۰ معلم و پرستار از هشت صبح تا چهار عصر در این مکان مشغول بکار هستند و به خدمات می‌پردازند.

بنا به اخبار کُردپرس، این مرکز شامل هشت اتاق است که شش اتاق آن برای کودکان بزرگتر و دو اتاق به کودکان‌ شش ماهه و کمی بالاتر اختصاص یافته است.

امیرا قدیر خاطرنشان کرد: شرط پذیرش کودکان این است که مادر کودکی که فرزندش را در مهد کودک ثبت نام کرده، کارمند و در یکی از موسسات اداری و یا نقاط دیگر مشغول بکار باشد.

این مهد کودک علاوه بر فعالیت های تفریحی و آموزشی، به آموزش و فعالیت‌های موسیقی و هنری نیز می‌پردازد.

“محدث کاید”یکی از کارمندان‌ مهد کودک به منبع کُردپرس گفته است:افتتاح مهد کودک به کاهش بار زنان شاغل کمک می کند، زیرا مکانی است که مورد علاقه کودکان و سرشار از فعالیت‌های تفریحی است.

شایان ذکر است مهد کودک “گلهای آینده” هفتمین مورد از این نوع است که توسط اداره زنان در منطقه فرات افتتاح شده است./

 

منبع: کُردپرس

همچنین ببینید

وضعیت امنیت غذایی هفده میلیون کودک آمریکایی

به گزارش خبرگزاری ایچنا به نقل از صدا و سیما ؛رئیس مجلس نمایندگان امریکا تاکید …