اعزام 1400 دانش آموز زنجانی به مناطق عملیاتی جنوب

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ هادی توفیقی اظهار کرد: اردوهای راهیان نور در استان زنجان از پنجم بهمن ماه سال جاری آغاز و تا 18 همین ماه ادامه دارد.

وی با اشاره به اینکه بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته یک هزار و 400 دانش آموز پسر از مدارس مختلف استان زنجان به مناطق عملیاتی جنوب کشور اعزام خواهند شد، تصریح کرد: این دانش آموزان شامل محصلان دوره دوم مقطع متوسطه است.

مسئول سازمان بسیج دانش آموزی سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان با اشاره به اینکه برنامه های مختلفی برای دانش آموزان اعزامی در قالب اردوهای راهیان نور پیش بینی شده است، اضافه کرد: بازدید از یادمان های اروند کنار، شهدای هویزه، علقمه، شلمچه، طلائیه، دهلاویه و محل شهادت دکتر چمران و … از جمله این برنامه ها به شمار می رود.

وی آشنایی دانش آموزان با ایثارگری ها و رشادت های رزمندگان هشت سال دفاع مقدس را یکی از مهم ترین اهداف برگزاری اردوهای راهیان نور عنوان کرد و یادآور شد: انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به دانش آموزان از جمله برنامه ها و اهداف دیگر محسوب می شود.

توفیقی همچنین به آشنایی دانش آموزان با سبک و سیره شهدا اشاره کرد و خاطر نشان شد: نسل جدید با حضور در مناطق عملیاتی مختلف از جانفشانی های شهدا و ایثارگران آگاهی پیدا می کنند./

منبع: عصرزنجان

همچنین ببینید

غرق شدن کودک زنجانی در رودخانه گوران

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ فرمانده انتظامی شهرستان خدابنده از غرق شدن کودک 10 ساله در …