استقبال بیش از ۳ هزار دانش آموز گیلانی از طرح «سیمرغ و پروانه ها»

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ همزمان با آغاز اکران فیلم‌های سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر طرح «سیمرغ و پروانه ها» با اکران فیلم‌های سینمای کودک و نوجوان در برخی استان‌های کشور آغاز شد.

طرح «سیمرغ و پروانه ها» برای سومین سال است که همزمان با جشنواره فیلم فجر در استان‌های میزبان همزمانی این جشنواره برای رده سنی کودکان و نوجوانان اکران می‌شود. طرحی که در راستای برنامه‌های حمایتی سازمان سینمایی از سینمای کودک و نوجوان است اجرا و طی دو سال گذشته نیز با استقبال خوبی مواجه شده است.

سید امیر مصباح معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان در این باره با اشاره به اینکه امسال پنج فیلم طرح «سیمرغ و پروانه ها» در این استان اکران شده است، اظهار کرد: امروز و بعد از پنج روز نمایش این طرح به کار خود پایان داد.

او با بیان اینکه در مجموع این روز‌ها بیش از ۳ هزار دانش آموز گیلانی از این فیلم‌ها دیدن کردند، گفت: امسال پنج فیلم «منطقه پرواز ممنوع» ساخته امیر داساگر، «تورنا ۲» سیدجواد هاشمی، «قطار آن شب» حمیدرضا قطبی، «بیست و سه نفر» مهدی جعفری و کاتی و ستاره از آثار رضا مجلسی (فیلمساز برجسته گیلانی) ساعت ۱۰ صبح روز‌های ۱۵ تا ۲۱ بهمن‌ماه با حضور دانش‌آموزان مدارس مناطق محروم و شهرستان‌های گیلان اکران شد.

وی در ادامه با اشاره به استقبال خوب کودکان و نوجوانان از این طرح، افزود: بیش از ۲۵ مدرسه، اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزی و همچنین خانواده‌ها به همراه فرزندان خود در سینما میرزا کوچک رشت حضور یافته و به تماشای فیلم‌ها نشستند.

مصباح با بیان اینکه متأسفانه در سال‌های اخیر شاهد عدم توجه به ساخت فیلم با موضوع کودکان و نوجوانان در کشور بوده ایم، تصریح کرد: این بی توجهی در حوزه فرهنگی به جامعه آسیب زده است.

وی در ادامه با اشاره به برنامه‌های معاونت هنری و سینمایی ارشاد گیلان برای برگزاری جشنواره‌ها و برنامه‌های بیشتر با موضوع کودکان و نوجوانان در قالب‌های هنری، بیان کرد: امیدواریم با برگزاری چنین جشنواره‌ها و همچنین ایجاد زیرساخت‌های مناسب سرمایه گذاران و فیلم سازان را برای تولید آثار سینمایی با موضوع کودک و نوجوان ترغیب شود./

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

همچنین ببینید

آغاز اکران آنلاین فیلم سینمایی تورنادو در دیجیتون

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ بنابر اعلام دیجیتون، این مجموعه امکانی را فراهم کرده تا علاقه‌مندان …