خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : دوشنبه - ۸ خرداد - ۱۴۰۲
  • برابر با : Monday - 29 May - 2023
1

استفاده از ایده‌های کودکان در مدیریت شهر تهران

  • 26 شهریور 1398 - 15:08
استفاده از ایده‌های کودکان در مدیریت شهر تهران

نمایشگاه «شهری که من دوست دارم» نشان داد که کودکان تهرانی استقبال خوبی از این مسابقه داشته‌اند به طوری که بر اساس آمارها هزاران کودک و نوجوان در گروه های سنی مختلف آثارشان توسط هیئت نظارت مورد ارزیابی قرار گرفته است. این تعداد از آثار شرکت کننده حکایت از مقبولیت این اقدام فرهنگی میان کودکان […]

نمایشگاه «شهری که من دوست دارم» نشان داد که کودکان تهرانی استقبال خوبی از این مسابقه داشته‌اند به طوری که بر اساس آمارها هزاران کودک و نوجوان در گروه های سنی مختلف آثارشان توسط هیئت نظارت مورد ارزیابی قرار گرفته است. این تعداد از آثار شرکت کننده حکایت از مقبولیت این اقدام فرهنگی میان کودکان و نوجوانان و خانواده‌هایشان دارد.

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران با اشاره به لزوم برگزاری نمایشگاه نقاشی کودکان در حوزه شهری گفت: آمادگی برای پذیرش ایده‌های کودکان در شهر وجود دارد.

احمد مسجد جامعی در حاشیه بازدید از نمایشگاه «شهری که من دوست دارم» اظهارداشت: در حین بازدید از این آثار نقاشی متوجه شدم که نگاه کودکان و نوجوانان ۴ تا ۱۴ سال به شهر محل زندگی‌شان در برخی از نقاشی ها بسیار دلنشین و متفاوت بوده است که این نکته مهم جای بسی تأمل دارد.

وی با تأکید بر اینکه باید شرایطی فراهم شود تا شهروندان بتوانند آثار نقاشی کودکان در این مسابقه فرهنگی را از نزدیک ببینند تا با طرز نگاه کودکان شهرشان بیش از پیش آشنا شوند، افزود: نقاشی های کودکان تهرانی درباره شهری که در آن زندگی می‌کنند برای اولین بار به نمایش در می‌آید و بسیاری از آثار کودکان و نوجوانان المان‌های شهری خوب و قابل تأملی در دل خود جای داده‌اند.

این عضو شورای پنجم پایتخت در ادامه بیان کرد: نمایشگاه «شهری که من دوست دارم» نشان داد که کودکان تهرانی استقبال خوبی از این مسابقه داشته‌اند به طوری که بر اساس آمارها هزاران کودک و نوجوان در گروه های سنی مختلف آثارشان توسط هیئت نظارت مورد ارزیابی قرار گرفته است. این تعداد از آثار شرکت کننده حکایت از مقبولیت این اقدام فرهنگی میان کودکان و نوجوانان و خانواده‌هایشان دارد.

این عضو شورای پنجم شهر تهران حضور پر شور کودکان و نوجوانان در نمایشگاه «شهری که من دوست دارم» را به فال نیک گرفت و بر تداوم برگزاری این گردهمایی فرهنگی تاکید کرد.

مسجد جامعی همچنین پیشنهاد داد: نمایشگاه «شهری که من دوست دارم» می تواند یک وجهه تکمیلی دیگری نیز داشته باشد به طوری که کودکان و نوجوانان در مورد شهری که دوست دارند، در کنار نقاشی، انشا نیز بنویسند. البته این پیشنهاد به آموزش و پرورش نیز ارائه شده است.

عضو با سابقه کمیسیون فرهنگی و اجتماعی در پایان خاطر نشان کرد: امروز لازم و ضروری است تهران به شهر دوستدار کودک تبدیل شود از همین رو باید اعلام کنم که کودکان می توانند در ایده پردازی به کمک مدیران شهری بیایند و نسبت به طبیعت، طراوت و شادمانی پایتخت نگاه اثرگذار و جدی‌ داشته باشند. زیرا آثار نقاشی کودکان و نوجوانان در نمایشگاه «شهری که من دوست دارم» حاکی از آن داشت که شادابی در شهر یکی از ایده‌ال‌های کودکانی است./

 

منبع: بلدیه

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب