استعدادهای کودکان ونوجوانان در عرصه هنر شناسایی شود

‌به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ علیرضا نوری با حضور در پشت صحنه تمرینات گروههای سرود کانون از روند فعالیت‌های انجمن سرود بازدید کرد.

 

مدیرکل کانون پرورش فکری استان سرود را به عنوان هنری گروهی و امیدآفرین در مراکز فرهنگی‌هنری کانون دانست و گفت: شناسایی، جذب و پرورش استعدادها از میان اعضاء و مربیان و تولید ترانه و موسیقی‌های فاخر در حوزه کودک و نوجوان بایستی مورد توجه قرار گیرد .

وی گفت: انجمن سرود کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان یکی از انجمن‌های 10 گانه تخصصی است که بر اساس سیاست‌های فرهنگی کانون و به منظور تخصصی‌تر شدن فعالیت‌های فرهنگی و هنری در میان نوجوانان، تمرین کار گروهی و حضور پررنگ‌تر در اجتماع تاسیس شده است.

مدیر کل کانون پرورش فکری ابراز داشت: در این راستا با مربیگری غلامرضا گورکانی در بخش سرود و مصطفی جعفری در بخش نمایش موسیقی ، کلام و فرم کودکان و نوجوانان را هماهنگ وآثار را برای شرکت در جشنواره های مختلف آماده و در کشف و پرورش استعدادهای کودکان نهایت تلاش را انجام خواهیم داد.

نوری در کنار بازدید از فعالیت‌های انجمن هنر‌های نمایشی کانون استان گفت: انجمن هنرهای نمایشی کانون به تقویت فرآیند تولید، حمایت و نمایش آثار فاخر و ارتقای سطح محتوای تولیدات تئاتر کودک نوجوان می‌پردازد.

مدیرکل کانون پرورش فکری استان زنجان هدف انجمن هنر‌های نمایشی کانون را تخصصی شدن فعالیت‌های فرهنگی و هنری در میان نوجوانان و همچنین تمرین کار گروهی و حضور پررنگ‌تر آنان در جشنواره ها دانست و گفت: بناست علاوه بر کشف استعداد‌های این حوزه و تولید و نمایش آثار ، بسترساز برگزاری جشنواره های نمایش کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان باشیم .

این مقام مسئول ابراز داشت: در این راستا افتخار داشتیم تا با دعوت از دکتر حسن دولت‌آبادی مدرس و کارگردان و نمایشنامه نویس مطرح کشوری و تلاش هایی که در این حوزه متقبل شده اند کودکان و نوجوانان علاقمند به این رشته را جذب و حاصل کار را برای شرکت در جشنواره نمایش کشوری آماده و در دیگر فعالیت‌ها و برنامه‌های جاری کانون مورد بهره برداری قرار خواهیم داد./

منبع: خبرگزاری شبستان

همچنین ببینید

برگزاری مسابقات قهرمانی جودو نوجوانان و جوانانِ خراسان شمالی

بجنورد – سرپرست هیئت جودو خراسان شمالی از برگزاری مسابقات قهرمانی این رشته در بخش …