خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : شنبه - ۱۲ آذر - ۱۴۰۱
  • برابر با : Saturday - 3 December - 2022
2

از پوستر جشنواره ملی شهر کودک و نوجوان رونمایی شد

  • 27 آبان 1399 - 17:14
از پوستر جشنواره ملی شهر کودک و نوجوان رونمایی شد

به گزارش خبرگزاری ایچنا ؛مراسم بیست و هشتمین دوره هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار در استان همدان با حضور مصطفی آزادبخت، معاون سیاسی، امنیتی استانداری همدان، مهدی توکلیان مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و کتابداران و کارشناسان اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان به صورت مجازی در بستر اسکای روم […]

به گزارش خبرگزاری ایچنا ؛مراسم بیست و هشتمین دوره هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار در استان همدان با حضور مصطفی آزادبخت، معاون سیاسی، امنیتی استانداری همدان، مهدی توکلیان مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و کتابداران و کارشناسان اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان به صورت مجازی در بستر اسکای روم برگزار شد.

در این مراسم از هاجر بیگی مسئول کتابخانه عمومی فجر شهرستان بهار و زهرا ساکی مسئول کتابخانه عمومی شهید قدوسی(ره) شهرستان نهاوند به عنوان کتابداران فعال در حوزه فعالیت‌های ترویجی کتابخوانی تقدیر به عمل آمد.

همچنین الهام همایی‌نژاد، عضو کتابخانه عمومی شهید مدرس و محمدحسین خدادادی عضو کتابخانه مرکزی همدان به عنوان کتابخوانان برتر بیست و هشتمین دوره هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار معرفی شدند. همچنین در این مراسم از پوستر نخستین جشنواره ملی شعر و داستان کودک و نوجوان توسط معاون سیاسی امنیتی استانداری همدان رونمایی شد.

عاطفه زارعی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان در این مراسم اظهار کرد: کتابداران استان همدان در راستای ترویج فرهنگ مطالعه از هیچ اقدامی کوتاهی نکردند و در دوران شیوع بیماری نیز از حرکت و تلاش بازنایستادند و فعالیت‌های فرهنگی خود را در حوزه‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی، سلامت و بهداشت سلامت و روان به سمت فضای مجازی سوق دادند.

وی با اشاره به اینکه برای مبارزه با ویروس کرونا اقدامات بسیاری در کتابخانه‌های عمومی استان و کشور انجام شد افزود: کتابداران کتابخانه‌های عمومی استان همدان در ایام شیوع بیماری کرونا جشنواره بزرگ کتابخوانی رضوی را در فضای مجازی برگزار کردند که در آن بیش از ۴۲ هزار شرکت کننده حضور پیدا کردند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان تصریح کرد: در این ایام ۱۴ هزار برنامه از جمله نقاشی، کتابخوانی، پویش‌‌های مانند هر خانه یک کتابخانه، خانه بمانیم- کتاب بخوانم، خانواده کتابخوان و برنامه‌هایی برای ارتقا سواد سلامت برگزار شد.

وی ادامه داد: نشست‌های کتابخوان، نقد کتاب، معرفی کتاب در سطح استانی و ملی، پاتوق‌های مقاله خوانی در فضای مجازی با همکاری انجمن علمی کتابخانه‌های عمومی ایران، راه اندازی محفل ادبی هگمتانه و محافل شهرستانی از دیگر اقدامات انجام شده است.

زارعی با بیان اینکه در سال ۱۳۹۹ ، بیش از ۲۲ هزار منابع اطلاعاتی به کتابخانه‌های عمومی استان ارسال شده است خاطرنشان کرد: همچنین اشتراک پایگاه‌های اینترنتی نورمگز برای کتابخانه‌های عمومی تهیه شده است و در اختیار اعضا قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه در راستای تهیه منابع الکترونیکی تهیه نرم افزار طاقچه برای اعضای فعال کتابخانه‌های عمومی کشور برنامه ریزی شد گفت: در استان همدان نیز پیگیری‌های لازم صورت گرفته تا بتوانیم در آینده نزدیک نرم افزار طاقچه را در اختیار اعضای فعال کتابخانه‌های عمومی قرار دهیم.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان اظهار کرد: در یک سال گذشته بیش از ۵۰۰ خبر در رسانه‌ها و پورتال‌های اطلاع رسانی با هدف آشنایی جامعه با رویدادهای فرهنگی کتابخانه‌ها منتشر شده است.

زارعی در ادامه افزود: از سال ۱۳۹۴ تا کنون ۱۵ کتابخانه عمومی در استان احداث شده و تا پایان سال جاری نیز ۹ کتابخانه عمومی به مجموعه کتابخانه‌های استان افزوده خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه در هفته کتاب سال جاری نیز بیش از یک هزار و ۴۰۰ برنامه در نظر گرفته شده است تصریح کرد: این برنامه‌ها هم اکنون در تمامی شهرستان‌ها و توسط کتابخانه‌های عمومی استان همدان در نقاط مختلف برگزار می‌شود.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان ادامه داد: یکی از برنامه‌های برجسته نیز برگزار جشنواره ملی شعر و داستان کودک و نوجوان در سه رده سنی و با موضوع کتاب، کتابخوانی و کتابخانه است که توسط محفل ادبی هگمتانه استان همدان به نام “دوست من کتاب” برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: در هر حوزه کودکان و نوجوانان و البته نویسندگان و شاعران کودک و نوجوان می‌توانند آثار خود را ارسال کنند.

زارعی همچنین به شادپیمایی کتابخانه سیار یار مهربان با همکاری شهرداری همدان خبر داد و گفت: در هفته کتاب کاروان شادپیمایی یار مهربان در سطح شهر حضور دارند و مردم را به استفاده از ماسک و مطالعه کتاب و خانه ماندن تشویق می‌کنند.

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب