از مناسب‌سازی مدارس استثنایی در خراسان جنوبی چه خبر؟

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ محمد زمانی اظهار کرد: رویکرد آموزش‌وپرورش این است که دانش‌آموزان معلول در کنار دانش‌آموزان عادی و در مدارس آن‌ها درس بخوانند.

وی با اشاره به تحصیل ۱۶۰۰ دانش آموز با نیازهای ویژه در 27 مدرسه استثنایی و 40 کلاس خاص تصریح کرد: علاوه بر این 250 دانش آموز با نیازهای ویژه استان در طرح تلفیقی تحصیل می‌کنند.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش خراسان جنوبی با بیان اینکه هفت گروه دانش آموز با نیازهای ویژه از خدمات حمایتی آموزش و پرورش استثنایی استان، برخوردار شده‌اند، ادامه داد: این خدمات شامل ارائه خدمات درمانی، جراحی، کاشت حلزون، توان بخشی، گفتار درمانی و برخورداری از سرویس رایگان ایاب و ذهاب است.

زمانی، از توزیع لوازم التحریر و پوشاک مورد نیاز دانش آموزان با نیازهای ویژه در اسفندماه و با همکاری و مشارکت خیرین نیکوکار خبر داد و افزود: روز جهانی معلولین در واقع بهانه‌ای برای بازبینی توانمندی‌های ذاتی و نهفته دانش آموزان با نیازهای ویژه استان است که علی رغم معلولیت و محدودیت‌های جسمی با کمک معلمان و مربیان خود گام‌های بلندی در راستای تولید علم و عرصه‌های مختلف برداشته‌اند.

وی از پیشگیری به عنوان کلید غلبه بر معلولیت‌ها یاد کرد و افزود:  تفاوت، تطابق و تعادل اصول زیربنایی آموزش و پرورش دانش‌آموزان با نیازهای ویژه در خراسان جنوبی هستند.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش خراسان جنوبی، با بیان اینکه در تبیین اصل تفاوت باید تفاوت‌ها در آفرینش را بپذیریم، خاطرنشان کرد: معنی پذیرش اصل تفاوت این است که مردم همان گونه که در جنسیت، گروه‌ها، سنین مختلف تفاوت دارند، در ظرفیت‌های جسمی و ذهنی انسان‌ها نیز تفاوت‌هایی وجود دارد و این به معنای کمبودهای موجود در وجود انسان‌ها نیست چرا که هر انسان در برابر فرد دیگری نقایص و برتری‌هایی دارد که در آموزه‌های دینی ما توصیه شده که به انسان‌ها با توجه به دارایی‌ها و داشته‌های آنها نگاه کنیم./

 

منبع: ایسنا

همچنین ببینید

کودکان و نوجوانان بیشترین تعداد افراد مبتلا در موج پنجم کرونا

با قرمز شدن شیوع کرونا در اردل و کیار، تعداد شهرستان‌های خیلی پرخطر در چهارمحال …