خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : چهارشنبه - ۲ فروردین - ۱۴۰۲
  • برابر با : Wednesday - 22 March - 2023
6
ایچنا گزارش می دهد؛

ارایه پیشنهاد واکسیناسیون کودکان ۵ تا ۱۱ ساله

  • 08 دی 1400 - 11:30
ارایه پیشنهاد واکسیناسیون کودکان ۵ تا ۱۱ ساله
دبیر کمیته علمی کشوری کرونا گفت: پیشنهاد واکسیناسیون سنین پایین تر از ۱۲ سال شامل پنج تا ۱۱ ساله ها علیه کرونا از طرف کمیته علمی کشوری به ستاد ملی کرونا ارایه شده است.

به گزارش خبرگزاری ایچنا، دکتر حمیدرضا جماعتی افزود: واکسینه کردن این افراد در صورت تصویب ستاد ملی کرونا انجام خواهد شد.

وی ااضفه کرد:  افراد بالاتر از ۱۸ سال باید دز سوم واکسن کرونا را بزنند. افراد ۱۲ تا ۱۸ سال هم مانند بزرگسالان واکسیناسیون خود را کامل کنند.

دبیر کمیته علمی کشوری کرونا با تاکید بر اینکه اومیکرون بیشتر در جوانان مشاهده می شود، گفت: این افراد باید علاوه بر واکسینه شدن، اصول بهداشتی را به دقت رعایت کنند.

جماعتی ادامه داد: با توجه به اینکه اومیکرون در جوانان، نوجوانان و اطفال بیشتر از سویه دلتا دیده می شود،  این افراد می تواند منشا برای بوجود آمدن پیک بعدی کرونا در کشور باشند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا اومیکرون در دانش اموزان شیوع پیدا کرده است؟ گفت: این موضوع تاکنون تایید نشده است.

دبیر کمیته علمی کشوری کرونا با اشاره به شناسایی ۳۴ فرد مبتلا به سویه اومیکرون،‌ گفت: با توجه به پراکندگی بیماران شناسایی شده  مبتلا به اومیکرون در کشور، به احتمال فراوان تعداد مبتلایان باید بسیار بیشتر باشد.

وی اعلام کرد: این تعداد براساس ارزیابی های انجام شده، شناسایی و اعلام شدند، اما تعداد مبتلایان به اومیکرون در کشور بسیار بیشتر از این موارد است. از نظر اپیدمیولوژی یک مورد شناسایی شده معادل تعداد بیشتری مبتلا به بیماری است.

  • منبع : صداوسیما

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب