خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : دوشنبه - ۴ مهر - ۱۴۰۱
  • برابر با : Monday - 26 September - 2022
1
ایچنا گزارش می دهد؛

ارائه دروس “بهداشت روان” در مدارس سنگاپور

  • 23 آذر 1400 - 10:41
ارائه دروس “بهداشت روان” در مدارس سنگاپور
دروس بهداشت روان در مقاطع ابتدایی و راهنمایی و پیش دانشگاهی سنگاپور ارائه می شود.

به گزارش خبرگزاری ایچنا، وزیر آموزش سنگاپور گفت: دروس آموزش بهداشت روان طی دو سال آینده به تدریج در تمامی مقاطع ابتدایی، راهنمایی و پیش دانشگاهی ارائه خواهند شد.

وزیر آموزش سنگاپور با تاکید بر اینکه سلامت روان دانش آموزان همیشه در اولویت این وزارتخانه خواهد بود، اظهار داشت: این دروس‌، دانش‌آموزان را تشویق می‌کند در صورت نیاز از متخصص کمک بگیرند و در شرایط مختلف انعطاف‌پذیر باشند.

ضرورت ارائه دروس بهداشت روان در مدارس سنگاپور پس از مرگ یک دانش آموز مقطع دبیرستان در سرویس بهداشتی مدرسه، بیشتر مورد توجه قرار گرفت. پلیس جسد یک نوجوان ۱۳ ساله را در حالی پیدا کرد که چندین جراحت روی بدن او وجود داشت. همچنین در ارتباط با مرگ این دانش آموز یک نوجوان ۱۶ ساله به اتهام قتل دستگیر شد.

وزیر آموزش سنگاپور گفت: از ماه سپتامبر، همه مدارس در شروع هر ترم زمانی را برای مربیان و معلمان در نظر گرفته اند تا وضعیت سلامت (جسم و روان) دانش آموزان خود را بررسی کنند.

همچنین مجموعه ای از فعالیت‌های درسی برای کمک به معلمان طراحی شده تا گََپ و گفت هایی را با دانش‌آموزان آغاز و در مورد مسائل رفاهی و سلامتی آنها صحبت کنند و کودکان و نوجوانان بتوانند موضوعات مهم را با معلمان خود به اشتراک بگذارند.

  • منبع : ایسنا

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب