ارائه خدمات مشاوره ای به بیش از یک هزار دانش آموز با نیاز ویژه در کردستان

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ خلیل رنجبر اظهار کرد: از ابتدای سال تحصیلی جاری تاکنون خدمات مشاوره‌ای که نوعی آموزش و بخشی از خدمات راهنمایی و توانبخشی محسوب می‌شود در راستای کمک به توسعه مهارت‌های زندگی و توانمندسازی دانش آموزان در ۶۰ مدرسه مستقل و ضمیمه با نیاز ویژه استان ارائه شده است.

وی با اشاره اینکه جلسات مشاوره‌ای به صورت فردی و گروهی به دانش آموزان و اولیای آنان در مدارس ارائه می‌شود، افزود: خدمات مشاوره‌ای در راستای پیشگیری از مشکلات رفتاری و اجتماعی، ارتقای بهداشت روان، آموزش والدین به منظور ارتقای سطح آگاهی خانواده‌ها درباره توانایی‌ها و محدودیت‌های فرزندان، اطلاع رسانی تحصیلی و شغلی به دانش آموزان با نیازهای ویژه ارائه شده است.

رئیس آموزش و پرورش استثنایی کردستان، با اشاره به اینکه به یک هزار و ۲۵۰ دانش آموز با نیاز ویژه خدمات مشاوره ای ارائه شده است، بیان کرد: مشاور دانش آموز را در خودشناسی، مسئولیت‌پذیری، شناخت محیط، توانایی تصمیم گیری، حل مسائل، برقراری رابطه با اطرافیان، شناخت نیازهای فردی و اجتماعی و آشنایی با ارزش های مطلوب یاری می‌دهد.

رنجبر ارتقای مهارت‌های راهنمایی و مشاوره‌ای را به‌عنوان یکی از محورهای فعالیت‌های آموزش و پرورش استان دانست و عنوان کرد: در مدارس دوره پیش دبستانی، متوسطه پیش حرفه ای دوره اول و حرفه ای دوره دوم حمایت‌ها، برنامه‌ها و محتواهای لازم به دانش آموزان با نیازهای ویژه ارائه می‌شود.

وی ذکر کرد: از طریق خدمات راهنمایی و مشاوره می‌توان توانایی‌ها و محدودیت‌های دانش آموزان را شناخت و با استفاده از امکانات وجود وظیفه مهم آموزش و پرورش در آماده کردن دانش آموزان که نیروی انسانی آینده تلقی می شوند را انجام داد.

رئیس آموزش و پرورش استثنایی کردستان، خاطرنشان کرد: برگزاری نظام مند آموزش خانواده و ارائه خدمات مشاوره‌ای، زمینه آسایش فکری وروانی خانواده‌ها را فراهم کرده ونحوه رفتارمناسب با دانش آموز با نیاز ویژه را به آنان می آموزد.

همچنین ببینید

همه چیز درباره کودکان کار اینستاگرامی

به گزارش خبرگزاری ایچنا ؛اینستاگرام را باز می‌کنم. صفحات شناسنامه‌داری را می‌بینم که پیش از …