اختلال دوقطبی کودکان، صداقت و صراحت با او

به گزارش ایچنا؛ زمانیکه فرزند دوقطبی دارید، باید هر چه در مورد این اختلال لازم است را یاد بگیرید. تحقیق و جستجو و آگاهی بیشتر از این اختلال باعث کنار آمدن شما و کودکتان با این اختلال خواهد شد.

از کمک‌ حرفه‌ای غافل نشوید

کودک شما باید تحت نظر یک متخصص قرار بگیرد بنابراین از مشاور و یا روان‌پزشک کمک بگیرید تا به کودکتان کمک کند. پزشک یا مشاور با بهره‌گیری از روش‌های درمان به کودک شما کمک می‌کند تا احساس بهتر و تمایل کمتری به حالت‌های شیدایی و یا افسردگی پیدا کند.

محدودیت‌های کودک را بپذیرید

کودک شما ممکن است در مقایسه با سایر کودکان محدودیت‌هایی داشته باشد بهترین راه برای مقابله با آن پذیرش آن است.

از استرس کودک خود بکاهید

به عنوان مثال اگر انجام تکالیف زیاد مدرسه باعث افزایش استرس در کودکتان می‌شود با معلم او صحبت کنید تا میزان تکالیف را کاهش دهد.

تنظیم برنامه منظم روزانه

این کار به او احساس امنیت داده و باعث کاهش استرس کودک شما می‌شود. برنامه‌ای که شامل زمان خواب‌وبیداری، وعده‌های غذایی منظم، زمان مطالعه، انجام تکالیف، زمان بازی و انجام کارهای روزانه او باشد.

با صداقت و صراحت با کودک خود ارتباط برقرار کنید

زمانی که کودک سعی دارد تا در مورد چیزی با شما صحبت کند، تمام توجه خود را به او بدهید. ارتباط کلید کمک به کودک مبتلابه اختلال دوقطبی است.

حمایت عاطفی از کودک

احساسات آن‌ها را تأیید کنید و نشان دهید که برای شما بااهمیت هستند حتی اگر احساساتشان را درک نمی‌کنید به آن‌ها بگویید که تنها نیستند و هرگاه نیاز به کمک داشتند می‌توانند روی کمک شما حساب کنند. تهدیدات خودکشی را جدی بگیرید و فوری به یک روانشناس یا روان‌پزشک مراجعه کنید.

پشتیبان کودک باشید

کودک شما ممکن است از داشتن اختلال دوقطبی خجالت بکشد، شرمنده و یا احساس گناه کند. به کودک خود بگویید که شما مقصر نیستید و در به وجود آمدن نقشی ندارید ولی راه‌های درمانی وجود دارد که با کمک آن‌ها می‌توانی به خودت کمک کنی و حس بهتری نسبت به خودت داشته باشی.

با مسئولان مدرسه صحبت کنید

ممکن است کودک شما در مدرسه نیاز به کمک‌های خاصی داشته باشد و یا در طول کلاس‌ها نیاز به استراحت بیشتری نسبت به سایر دانش آموزان داشته باشد از آن‌ها بخواهید تا زمان هوشیاری کامل کودکتان آموزش‌های مهم را به تأخیر بی اندازند و یا از حجم تکالیف کودک کم کنند.

پیشرفت درمان کودک را یادداشت کنید

این امر به‌ویژه درصورتی‌که کودک شما از دارو استفاده می‌کند بسیار مهم است زیرا برخی داروها ممکن است عوارض جانبی داشته باشند، به علائم عود توجه کنید و آن‌ها را با ذکر زمان، تاریخ و آنچه به نظر می‌رسد کودک شما را تحریک می‌کند یادداشت کنید. به‌وسیله این یادداشت‌ها می‌توانید درمان را رصد کنید.

چگونه می توان بیماری دوقطبی را در کودکان درمان کرد؟
اختلال دوقطبی با ترکیبی از دارو و مشاوره درمان می شود. دارو های مختلفی برای درمان اختلال دوقطبی وجود دارد اما ممکن است هر کودک به داروی خاصی پاسخ دهد. در هنگام مصرف دارو , کودک حتما باید با مشاور نیز به طور مرتب ملاقات داشته باشد./
منبع: نی نی بان

همچنین ببینید

معنای خودشکوفایی در زندگی امروز

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ اهمیت این موضوع به این دلیل است که تحقق خودشکوفایی در …