اجرای ۱۰ نمایش در نخستین روز جشنواره تئاتر کودک و نوجوان در همدان

به گزارش خبرگزاری ایچنا1؛ همزمان با اولین روز از جشنواره بیست و ششم تئاتر کودک و نوجوان ۱۰ نمایش در بخش‌های کودک، نوجوان، خیابانی و بین‌الملل اجرا خواهد شد.

نمایش «افسانه ماردوش» در بخش نوجوان به نویسندگی منوچهر اکبرلو و کارگردانی محمد جهان‌پا در سه سانس ۱۰ صبح و ۱۵ و ۱۷:۳۰ عصر و به مدت ۶۰ دقیقه در تالار اصلی مجتمع بوعلی‌سینا به روی صحنه می‌رود.

تالار اصلی مجتمع شهید آوینی در سانس‌های ۱۰:۳۰ صبح و ۱۷:۳۰ عصر آماده اجرای نمایش «هوشنگ لاک‌پشته» در بخش کودک به نویسندگی سپیده فلاح‌فر و کارگردانی الکا هدایت از تهران به مدت ۴۵ دقیقه است.

نمایش «نمکی و دیو الکی» به نویسندگی محمد حسن شایانی و کارگردانی سعید باغبانی از همدان در بخش کودک و در سه سانس ۱۰:۳۰، ۱۵ و ۱۷:۳۰ به مدت ۷۰ دقیقه در تالار فجر اجرا می‌شود.

دو سانس ۱۵ و ۱۷:۳۰ عصر در تالار مهدیه همدان به اجرای نمایش «خندنده» به نویسندگی محمد پارسائی‌خواه و کارگردانی مجتبی لاله‌زاری از استان یزد در بخش دانش‌آموزی و به مدت ۳۰ دقیقه اختصاص یافته است.

در بخش خیابانی نمایش ۳۰ دقیقه‌ای «آینده مال بچه‌هاست» به کارگردانی هیام احمدی از اصفهان در ساعت ۱۵:۳۰ و نمایش «اوکسی در جزیره بدنستان» به کارگردانی نسا بخشی از همدان به مدت ۲۲ دقیقه در ساعت ۱۶:۳۰ در محوطه مجتمع بوعلی‌سینا به اجرای عمومی می‌رسد.

محوطه شهید آوینی نیز ساعت ۱۵:۳۰ محل اجرای نمایش خیابانی «نقالی بیژن و منیژه» به کارگردانی مرجان حسین نشتایی از مازندران به مدت ۱۳ دقیقه و نمایش «مرغ، درخت، گل» به کارگردانی غلامرضا محمدی به مدت ۲۰ دقیقه از مشهد در ساعت ۱۶: ۳۰ است.

دو نمایش خیابانی «نقالی رستم و کک کهزاد» به کارگردانی رضا سالاروند از لرستان به مدت ۱۵ دقیقه در ساعت ۱۵:۳۰ و «نقالی رستم و تهمینه» به کارگردانی طاهره شفیعی از همدان در ساعت ۱۶:۳۰ و به مدت ۱۰ دقیقه اجرا می‌شود.

بیست و ششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان با شعار «تئاتر، کودک، طبیعت» و با دبیری مجید قناد از امروز ۱۶ آبان‌ماه در همدان آغاز شده و تا ۲۱ آبان ادامه خواهد یافت./

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

همچنین ببینید

اکران فیلم «پیشی میشی» در تیرماه

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ احمد احمدی  تهیه کننده فیلم «پیشی میشی» درباره آخرین وضعیت اکران …