اجرای طرح «یاوران برق» برای ۱۰ هزار دانش‌آموز سمنانی

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ سیدمحمد موسوی‌زاده در حاشیه حضور در مراسم آغازین طرح یاوران برق در سمنان اظهار کرد: طرح «یاوران برق» به‌منظور آموزش دانش‌آموزان مقطع ابتدایی با روش‌های صحیح مصرف برق در استان سمنان آغاز شد.

وی تصریح کرد: این طرح با هماهنگی و همکاری اداره کل آموزش و پرورش و در هشت شهرستان استان برای دانش‌آموزان مقطع ابتدایی اجرا می‌شود.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان سمنان بیان داشت: این طرح با هدف آشنایی دانش‌آموزان با راهکارهای درست مصرف برق و رعایت نکات ایمنی در بر، برنامه ریزی شده است.

موسوی‌زاده با اشاره به اینکه آموزش مستمر و یادآوری مداوم روش‌های صحیح مصرف بین دانش‌آموزان در نهادینه‌سازی فرهنگ مدیریت مصرف بسیار اثربخش است، افزود: دانش‌آموزان پایه ابتدایی از بهترین گزینه‌ها در این زمینه هستند و اثرگذاری مطالب آموزشی موجب نهادینه شدن آن خواهد شد.

وی تصریح کرد: در این طرح، 60 آموزشگاه استان سمنان و حدود 10 هزار دانش‌آموز پایه تحصیلی ابتدایی آموزش‌های لازم را فرا گرفته و از این پس، به‌عنوان «یاور برق» در منزل و مدرسه نقش‌آفرینی می‌کنند.

موسوی‌زاده خاطرنشان کرد: آشنایی با ساعات اوج مصرف برق، استفاده بهینه از لوازم برقی خانگی، بهره‌مندی از نور طبیعی روز جهت روشن کردن محیط، استفاده از لامپ‌های کم‌مصرف و خاموش کردن لامپ‌های اضافی و رعایت نکات ایمنی در برق ازجمله موارد آموزشی به دانش‌آموزان در این طرح است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان سمنان اضافه کرد: همه ساله این طرح آموزشی ویژه دانش‌آموزان به اجرا درمی‌آید و بر اساس تفاهم‌نامه بین این شرکت و آموزش و پرورش استان، این برنامه استمرار خواهد داشت./

 

منبع: خبرگزاری فارس

همچنین ببینید

رئیس جمهور منتخب ازخانه کودکان کار یاسر بازدید کرد

رئیس جمهور منتخب همزمان با عید سعید غدیرخم از خانه کودکان کار یاسر که به …