اجرای طرح تقویت مهارتهای گفتگو ویژه دانش آموزان

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ مشاور امور بانوان آموزش وپرورش این استان گفت: این طرح با هدف ایجاد آمادگی دانش آموزان برای بازنگری در رفتارها، افزایش مشورت پذیری، به کاربستن مهارت گفتگو و توانمندسازی دانش آموزان و والدین در انتقاد و تحمل پذیری برگزار شد.
زهرا حسینی در جلسه با معاون سیاسی امنیتی استاندار با همین موضوع افزود: در هر یک از ۱۳ منطقه استان یک آموزشگاه به عنوان پایلوت انتخاب و مهارت‌های ۱۰ گانه آموزش داده می‌شود.
وی ادامه داد: در هر آموزشگاه ۶ جلسه تخصصی برای والدین، دانش آموزان ومعلمان برگزار شد ودر ۴ مرحله برای دانش آموزان دوره اول متوسطه مهارت گفتگو اجرا ودر آخرین مرحله نیز با مسئولان شهرستان یا منطقه خود دیدار و ۴۰ نفر به عنوان برترین‌های استان انتخاب شدند.
مشاور امور بانوان آموزش وپرورش استان گفت: در این جلسه پیشنهاد تشکیل کارگروه استانی برای پیگیری وتقویت مهارت گفتگو برای نوجوانان به عنوان ابتکار استانی به تصویب رسید.
معاون سیاسی امنیتی استاندار هم گفت: تقویت مهارت گفتگو برای نوجوانان ظرفیتی استفاده از فکر واندیشه آنان است.
دکتر احد جمالی افزود: با توجه به اینکه هم اکنون فرهنگ غالب گفتمان است باید از فرصت ارتباط برای پیشرفت در این زمینه بهره برد.
مدیرکل اموربانوان استاندار هم گفت: طرح مهارت گفتگو بر اساس منویات رهبرمعظم انقلاب در توسعه کرسی‌های آزاد اندیشی وایجاد فضای گفتمان در آموزش وپرورش است.
خانم نادیا صداقت افزود: با هم اندیشیدن برای پیشرفت جامعه از طریق گفتگو مستلزم توجه مسئولان است.
بهاءالدین ملک حسینی معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان هم گفت: تشکیل ایستگاه گفتگو درمدرسه، کرسی‌های آزاد گفتگو، تربیت سفیران گفتگو در مدرسه از مهمترین برنامه‌های تقویت گفتگو در حوزه پرورشی مدارس است.
علی حسن زاده رئیس آموزش وپرورش شهرستان بویراحمد هم گفت: ۲۰۰ دانش آموز در بویراحمد زیر پوشش این طرح هستند.
در این جلسه دانش آموزان در خصوص اجرای طرح تقویت مهارت‌های گفتگو بحث و تبادل نظر کردند./

 

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

همچنین ببینید

داشتن والدین باهوش تاثیری در هوش کودکان ندارد !

اگر والدین وقت بیشتری را با کودکان بگذرانند، آن‌ها در مدرسه عملکرد بهتری خواهند داشت. …