اجرای تئاتر کودک به زمان برگزاری جشنواره محدود نشود

به گزارش خبرگزاری ایچنا1؛ سعید باغبانی اظهار داشت: «ارتباط، انتقاد و طنز» ویژگی اصلی نمایش های خیابانی است.

باغبانی با بیان اینکه امسال رویکرد اصلی جشنواره پرداختن به شعار «کودک، طبیت و تئاتر» است، اضافه کرد: در بازبینی آثار متوجه شدم، بخش عمده نمایش‌های ارسالی به دبیرخانه این موضوع را مد نظر قرار داده بودند.

وی ضمن تاکید بر خاص بودن نمایش خیابانی در تئاتر کودک و نوجوان، گفت: تئاتر خیابانی باید دارای سه ویژگی اصلی ارتباط، انتقاد و طنز باشد به طوری که انتقاد را به شکل طنز بیان کند و در عین حال با تماشاگر نیز ارتباط بگیرد.

باغبانی در ادامه با بیان اینکه یکی از نکات مثبت فراخوان آثار امسال، تاکید بر تولید آثار با سوژه های جدید بود، ادامه داد: در آثار بازبینی شده آثاری بودند که به دلیل تکراری بودن کنار گذاشته شدند زیرا تماشای تئاتر تکرای برای تماشاگر جذاب نیست.

وی درباره برگزاری جشنواره تئاتر کودک و نوجوان در همدان نیز گفت: بنیان جشنواره تئاتر کودک و نوجوان در همدان گذاشته شده و همانند یک فرزند ۲۶ ساله است که روز به روز بزرگتر می شود.

باغبانی با بیان اینکه امیدواریم اجرای تئاتر فقط محدود به زمان برگزاری جشنواره نباشد، اضافه کرد: اجرای تئاتر موجب رشد هنرمندان این حوزه می شود.

بیست و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان با شعار «کودک، طبیعت، تئاتر» از ۱۶ تا ۲۱ آبان ماه ۱۳۹۸ در همدان برگزار می شود./

 

منبع: مهر

همچنین ببینید

تاثیرات مخرب باب اسفنجی در رشد ذهنی کودکان

در طی پژوهشی در سال ۲۰۰۴ بر روی کودکانی که کارتون «باب‌اسفنجی شلوارمکعبی» را تماشا …