اجرای برنامه های بزرگداشت مقام شامخ امام سجاد (ع) در کانون های مساجد فارس

حجت الاسلام امیدی ضمن تشریح برنامه های بزرگداشت مقام شامخ امام سجاد (ع) گفت: این برنامه ها با هدف معرفی سیره ائمه اطهار (ع) به ویژه حضرت امام سجاد (ع) برای نسل نوجوان و جوان در حال برگزاری است.


به گزارش خبرگزاری ایچنا1؛ حجت الاسلام «حسین امیدی»، گفت: شناخت سیره ائمه اطهار (ع) برای نسل جوان و نوجوان از اهمیت بالای برخوردار است و کانون های فرهنگی و هنری مساجد همواره در اجرای برنامه های مناسبت های مذهبی از جمله ولادت و شهادت ائمه اطهار (ع) به طور شایسته ای ایفای نقش کرده اند که مورد استقبال عموم نیز قرار می گیرد.

 

مدیر ستاد هماهنگی کانون های مساجد فارس با اشاره به اینکه برنامه های بزرگداشت مقام شامخ امام سجاد (ع) با هدف آشنایی نسل جوان و نوجوان با سبک زندگی اسلامی و ترویج سیره ائمه معصومین (ع) برگزار می شود، افزود: مراسم سوگواری و عزاداری شهادت امام سجاد (ع) 13 و 25 محرم در بیش از یک هزار و 200 کانون در مساجد استان فارس برگزار شد.

 

وی خاطرنشان کرد: برنامه های پیشنهادی ویژه بزرگداشت مقام شامخ امام سجاد (ع) از سوی ستاد هماهنگی کانون های مساجد استان هرمزگان که میزبانی نهمین کنگره بین المللی بزرگداشت امام سجاد (ع) را بر عهده دارد، به کانون های مساجد استان فارس اعلام شده و در حال برگزاری است.

 

این مقام مسئول افزود: در این ایام کانون های مساجد برنامه هایی نظیر دیدار با خانواده های شهدا، جانبازان و آزادگان، علمای شهرستان، مسابقات فرهنگی و هنری، شب های شعر، محافل قرآنی و ایستگاه های صلواتی را اجرا می کنند.

 

وی با بیان اینکه در راستای سیره امام سجاد (ع) در دستگیری از نیازمندان و مستمندان، برنامه های جمع آوری کمک های مردمی و اهدا به دانش آموزان نیازمند اجرا شده است، تاکید کرد: طرح های ابتکاری و خلاقانه ای از سوی کانون های مساجد در مناسبت های مختلف اجرا می شود که توسط روابط عمومی ستاد هماهنگی در کانال پیام رسان «سروش» به کانون های استان اطلاع رسانی می شود./

 

منبع:خبرگزاری شبستان

همچنین ببینید

اجرای فعالیت های های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در بوستان های شهر

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و …