اجرای برنامه‌های ویژه کودک و نوجوان در یونان

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، علی‌محمد حلمی، رایزن فرهنگی کشورمان در یونان در جریان بازدید از بنیاد «خاجیکریاکیو» آتن با خانم آناستاسیا کاچیلیری، رییس این مجموعه دیدار و در خصوص همکاری‌های فرهنگی مشترک بین این نمایندگی و بنیاد مذکور، بحث و تبادل نظر کرد.

حلمی با اشاره به نقش سازنده دو ملت فرهنگساز ایران و یونان و با اشاره به اهمیت برنامه‌های فرهنگی برای کودکان و نوجوانان که آینده‌سازان کشورها هستند، گفت: رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران، مجموعه کاملی از برنامه‌ها و اقلام مختلف فرهنگی اعم از نمایشگاه عکس، فیلم‌های انیمیشن کودک، کتب داستانی و … را داراست که می‌تواند برای برگزاری نمایشگاه نقاشی، عکس و نیز نمایش فیلم برای کودکان و نوجوانان جذاب و مفید باشد.

رایزن فرهنگی کشورمان در یونان افزود: طبق تحقیقات، بنیاد «خاجیکریاکیو» آتن یکی از بزرگترین، باسابقه‌ترین مؤسسات یونانی است که در حوزه کودک و نوجوان فعالیت دارد و از کودکان بی‌سرپرست یونانی و حتی کودکان و نوجوانان خارجی هم حمایت می‌کند.

وی در ادامه، نزدیکی و شناخت هرچه بیشتر دو ملت با تمدن ایران و یونان را اصلی‌ترین هدف این نمایندگی عنوان کرد و گفت: ما دو ملتی هستیم که همواره با یکدیگر در تعامل بوده و هستیم و این رسالت ماست که این دوستی و نزدیکی را از سنین پایین به کودکانمان منتقل کنیم.

رایزن فرهنگی کشورمان در یونان با اشاره به فعالیت‌های خیریه زنده‌یاد خاجیکریاکیو، بنیانگذار این مجموعه که اهدای تمامی دارایی خود در راه کودکان بی سرپرست را نشان قلب رئوف این مرد دانست و صحبت‌های خود را با فرمایشی از مولای متقیان حضرت علی(ع) تکمیل کرد.

خانم کاچیلیری با اشاره به تاریخ مشترک دو کشور گفت: ایران و یونان دو کشور بزرگ و دوست هستند. فرهنگ و تمدن ایران برای یونانیان شناخته شده و مورد احترام است و از اینکه برای برگزاری برنامه‌های مشترک فرهنگی با مرکز ما علاقه‌مندید تشکر می‌کنیم.

رییس بنیاد «خاجیکریاکیو» آتن با تأکید بر فعالیت‌های این مجموعه و نیاز به بالابردن سطح سواد و آموزش کودکان شهر آتن و نیز کودکانی که این بنیاد سرپرستی آنها را بر عهده دارد، افزود: بنیاد خاجیکریاکیو یکی از با سابقه‌ترین مراکز نگهداری کودکان بی‌سرپرست در یونان است که بیش از 130 سال است که از آغاز فعالیتش می‌گذرد و تا به امروز با سفارت‌خانه های مختلف از جمله ژاپن برنامه‌های مشترکی انجام داده است.

در پایان مقرر شد؛ زمینه‌های همکاری مشترک بررسی و طی یک ماه آینده ریز برنامه‌های طرفین اعلام شود.

همچنین ببینید

مجموعه هفت‌جلدی «قهرمانان کربلا» توسط انتشارات کتاب پارک برای کودکان منتشرشد

مجموعه هفت‌جلدی «قهرمانان کربلا» توسط انتشارات کتاب پارک برای کودکان منتشر و راهی بازار نشر …