اجرای طرح ملی شنبه های کتاب در مساجد

به گزارش خبرگزاری ایچنا ؛ناهیدی فرد گفت: اجرای طرح ملی شنبه های کتاب مساجد، منجر به تشویق قشر نوجوان و جوان به خواندن کتاب و ترویج کتابخوانی در جامعه می شود.

«حمیدرضا ناهیدی فرد» در همدان گفت: ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی باید به عنوان یک اصل در جامعه نهادینه شود، چرا که این امر نقش مهمی در کاهش معضلات اجتماعی جوامع دارد.

سرپرست ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان همدان افزود: کتابخوانی علاوه بر رشد و ارتقای سطح فرهنگ جامعه و افزایش آگاهی مردم در تمامی زمینه ها به ویژه دشمن شناسی و بصیرت می شود.

وی با بیان اینکه کتابخوانی از موضوعات مهمی است که مقام معظم رهبری به آن تأکید دارند، اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب اسلامی به ترویج فرهنگ کتابخوانی بویژه در بین کودکان و نوجوانان و ایجاد عادت به مطالعه در این سن تأکید دارند.

ناهیدی فرد ادامه داد: کتابخانه های مساجد به بهترین وجه ممکن دسترسی مردم به ویژه جوانان و نوجوانان را به کتاب و کتابخانه تسهیل می کنند.

سرپرست ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان همدان گفت: به دلیل محدودیت‌های کرونایی زمینه ای بوجود آمده است که اعضای خانواده ها بیشتر در کنار هم هستند و از کتاب می‌توان بیشتر استفاده کرد لذا فرصتی ارزشمند است که از تهدیدهای به وجود آمده در افزایش آگاهی و مطالعه کتاب بهره برد.

همچنین ببینید

نمایش چهار انیمیشن ایرانی در برزیل

به گزارش خبرگزاری ایچنا به نقل از دنیای سینما ؛چهار فیلم انیمیشن از سینمای ایران …