اتاق مادر و کودک در منطقه سه همدان ساخته شد

به گزارش خبرگزاری ایچنا ؛مدیر منطقه سه شهرداری همدان از ساخت اتاق مادر و کودک در فضا‌های شهری منطقه سه همدان خبر داد.

ساخت اتاق مادر و کودک در فضا‌های شهری منطقه سه محمدرضا فیضی‌منش مدیر منطقه سه شهرداری همدان از ساخت اتاق مادر و کودک در فضا‌های عمومی شهر‌ها خبر داد و گفت :اتاق مادر و کودک یکی از نیاز‌های ضروری برای حضور همزمان مادر و کودک در اجتماع محسوب می‌شود.

او بیان کرد: در حال حاضر فضا‌های شهری برای حضور گروه‌های مختلف جامعه از جمله بانوان و کودکان با کمبود‌ها و نواقصی مواجه بوده و نبود مکان‌های مناسب برای مواردی، چون تغذیه نوزادان و رسیدگی به امور آنان و به طور کلی فضا‌های عمومی مورد مراجعه مادران از جمله این موارد است.

مدیر شهرداری منطقه ۳ همدان اظهار داشت: بر اساس گزارش‌های مردمی در بسیاری از موارد در مکان‌های عمومی از جمله بوستان‌ها با مادرانی روبرو می‌شویم که با حالت نگرانی در حال رسیدگی به کودکان خود هستند که باید حقوق اولیه این افراد از سوی مدیریت شهری دیده شود.

فیضی‌منش افزود: در برخی کشورها، فضا‌های امنی برای مادران طراحی و اجرا شده که موجبات آسایش روانی مادران و رسیدگی به نوزادان خود را فراهم می‌کند و به آنان فرصت حضور در فضا‌های شهری را با خیال آسوده می‌دهد.

اوگفت: به این منظور راه‌اندازی اتاق‌های مادر و کودک در پارک‌های منطقه سه در دستور کار قرار گرفته و اولین اتاق مادر کودک در بوستان شهروند ساخته می‌شود.

این مسئول بیان کرد:برای ایجاد اتاق‌های مراقبت از کودکان یا اتاق‎های مادر و کودک در فضا‌های عمومی منطقه از خرداد ماه برنامه ریزی شده است.

مدیر منطقه ۳ شهرداری همدان تاکید کرد: شناسایی فضا‌های عمومی روباز و سرپوشیده شاخص که حضور مادران و کودکان زیر سه سال در آن مکان‌ها بیشتر است را در دستور کار قرار دادیم و تمهیدات ساخت اتاق مادر و کودک انجام پذیرفته است.

او یادآور شد: در این اتاق‌ها ارائه ۲ نوع خدمت شیردهی و تعویض پوشک برای مادران دارای کودک زیر سه سال وجود دارد که ورودی اتاق‌ها رایگان خواهد بود.

مدیر منطقه سه شهرداری همدان ابراز داشت: علاوه بر ساخت اتاق مادر و کودک در بوستان شهروند فضا‌های شهری دیگر از جمله بوستان شهید مدنی، پارک شاهد، پارک گلستان، خیابان اکباتان در سال‌های آینده به این اتاق‌ها تجهیز خواهند شد.

همچنین ببینید

خط ملی اورژانس اجتماعی دانش‌آموزان رونمایی شد

خط ملی «نماد» یا «اورژانس اجتماعی دانش‌آموزان» با حضور وزیر آموزش و پرورش در سی …