خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : دوشنبه - ۸ خرداد - ۱۴۰۲
  • برابر با : Monday - 29 May - 2023
1
ایچنا گزارش می دهد؛

آنتی‌بادی کودکان پس از ابتلا به کرونا بیشتر از واکسن است

  • 21 مهر 1400 - 19:56
آنتی‌بادی کودکان پس از ابتلا به کرونا بیشتر از واکسن است
نتایج یک بررسی جدید نشان می‌دهد، نوع دلتا نه تنها کودکان را بیمارتر نمی‌کند، بلکه پاسخ ایمنی ثانویه بعد از عفونت قوی‌تر از بعد از تزریق واکسن است.

به گزارش خبرگزاری ایچنا، نتایج یک بررسی جدید  نشان می‌دهد، نوع دلتا نه تنها کودکان را بیمارتر نمی‌کند، بلکه پاسخ ایمنی ثانویه بعد از عفونت قوی‌تر از بعد از تزریق واکسن است.

در اوایل سال جاری، تیم تحقیقاتی دریافتند نوع آلفا ویروس به نظر نمیرسد کودکان را نسبت به شکل اولیه آن که برای نخستین بار در چین مشاهده شد، بیمارتر کند. داده‌های جدید همچنین نشان می‌دهد که کودکان در همه‌گیری سویه دلتا بیشتر از نوع آلفا مبتلا نمی‌شوند.

 محققان با انتشار مقاله خود در مجله «medRxiv» گفتند: داده‌های ما نشان می‌دهد ویژگی‌های بالینی کووید ۱۹ ناشی از نوع دلتا در کودکان به انواع دیگر کووید ۱۹ بسیار مشابه است.

به نظر می‌رسد، این امر با اطلاعات گزارش شده توسط مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده (CDC) مرتبط است. روشل والنسکی، مدیر مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها در بیانیه ای در مورد موج دلتا گفت: «اگرچه ما موارد بیشتری را در کودکان مشاهده می‌کنیم، اما این مطالعات نشان داد که شدت بیماری در کودکان افزایش نیافته است؛ اگر کودکان بیشتری به بیماری کووید -۱۹ مبتلا  می‌شوند به این دلیل است که موارد بیشتری از ابتلا در جامعه وجود دارد».

بررسی‌ها نشان می‌دهد، صرف نظر از این که آنتی بادی‌ها توسط عفونت یا واکسن ایجاد می‌شوند، سطح آنها در بسیاری از افراد ظرف شش ماه کاهش می‌یابد، اما در صورت برخورد بدن با ویروس،لنفوسیت‌های بی آماده تولید آنتی بادی‌های جدید می‌شوند.

لنفوسیت‌های بی، لنفوسیت‌هایی از سیستم ایمنی بدن هستند که در مقابل پاتوژن‌هایی مثل ویروس‌ها آنتی بادی تولید می‌کنند. این لنفوسیت‌ها در ایمنی هومورال نقش دارند که همراه با ایمنی سلولی، مکانیسم دفاع اختصاصی را تشکیل می‌دهند.

  • منبع : فارس

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب