آموزه های عاشورایی، رویکرد حاکم بر برنامه های هفته ملی کودک در زنجان

به گزارش خبرگزاری ایچنا1؛ «شیرین دارایی» صبح امروز در نشست خبری با موضوع هفته ملی کودک، خطاب به خانواده ها اظهار کرد: تلاش کنیم از آموزه های دینی برای تربیت کودکان استفاده کنیم.

سرپرست کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان زنجان به اهداف برنامه های هفته ملی کودک اشاره کرد و گفت: برجسته‌سازی اهمیت دوران کودکی و ویژگی‌ها، نیازها و خواسته‌های کودکان امروز، هم‌افزایی فعالیت‌های دستگاه‌ها و نهادهای متولی کودک در سراسر کشور، ارتقای آگاهی جامعه نسبت به حقوق کودکان به ویژه کودکان با نیازهای ویژه، ایجاد فضای با نشاط با مشارکت کودکان، معرفی سازمانهای فعال در حوزهی کودک و ظرفیت‌های آن‌ها به جامعه به ویژه «خانواده‌ها و اولیای تربیتی» و توجه به هویت ملی و بهرهگیری از آموزههای دین مبین اسلام (در رابطه با حقوق کودک) در این برنامه ها دنبال می شود.

دارایی به روزشمار هفته ملی کودک هم اشاره کرد و گفت: 13 مهر به عنوان «کودکان با نیازهای ویژه، فرصت‌های برابر»14 مهر «کودک، آموزش، سلامت و ایمنی»15 مهر« کودک، محیط زیست، میراث فرهنگی و گردشگری»،16 مهر «کودک، صلح، بازی و نشاط»17 مهر «کودک، رسانه و ارتباطات»18 مهر«کودک، کتاب و فرهنگ مطالعه» و19 مهر« کودک، خانواده، سبک زندگی ایرانی‌اسلامی» نامگذاری شده است.

وی ادامه داد: دیدار کودکان با مسئولان استان، برپایی نمایشگاه معرفی کودکان عاشواریی، برگزاری کارگاه های فرهنگی هنری و ادبی، برپایی ایستگاه بازی و سرگرمی و برگزاری مسابقات فرهنگی و هنری از اهم برنامه های این هفته است.

سرپرست کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان زنجان به بیست و دومین جشنواره بین المللی قصه گویی در استان اشاره کرد و گفت: همزمان با این ایام مهرواره بازی های بومی و محلی هم در استان اجرا می شود.

وی از ثبت نام رایگان کودکان و نوجوانان در کانون های پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان در این ایام خبر داد و گفت: نمایشگاهی از آثار برگزیده اعضای کانون ها در این محل تشکیل شده است که علاقمندان می توانند بازدید کنند.

به گفته دارایی، استان زنجان دارای  17 مرکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ثابت، 11 کتابخانه سیار و یک کتابخانه پستی با 25 هزار نفر عضو است و یک کتابخانه سیار هم در منطقه قره پشتلو در دست افتتاح است./

منبع:خبرگزاری شبستان

همچنین ببینید

اصلی‌ترین رسالت همه عوامل اجرایی در حوزه مسجد آموزش نسل نوجوان است

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ حجت الاسلام «رسول دادخواه» شامگاه گذشته (20خرداد) در مراسم تقدیر از …