آموزش ۱۰۰ قرآن‌آموز در مؤسسه قرآنی صراط اهر

به گزارش پایگاه خبری ایچنا؛ زهرا طهماسبی، مدیر مؤسسه قرآنی صراط اهر، در گفت‌وگویی از آذربایجان‌شرقی، با بیان اینکه ۱۰۰ قرآن‌آموز در کلاس‌های آموزشی این مؤسسه حاضر می‌شوند، گفت: روخوانی، روان‌خوانی و حفظ از گرایش‌های آموزشی مؤسسه قلمداد می‌شوند.

وی به پایه‌های سنی قرآن‌آموزان اشاره کرد و گفت: قرآن‌آموزان در پایه‌های سنی نونهال، نوجوان و بزرگسال در کلاس‌های آموزشی حاضر می‌شوند.

طهماسبی، ضمن بازگو کردن فضایل قرائت قرآن ادامه داد: تلاوت قرآن کریم، مسیر هدایت و تکامل معنوی را هموار می‌سازد، زیرا به‌وسیله قرائت و تلاوت قرآن کریم، با اوامر و دستورات خدا آشنا شده و سعی می‌کند به آن چه فرموده است، عمل کند و از آن چه نهی کرده است، دوری جویید.

مدیر مؤسسه قرآنی صراط اهر، یادآور شد: قرآن‌، کتاب هدایت است و به بهترین آیین‌ها هدایت می‌کند، به‌طور قطع این قرآن به آیینی که خود پایدارتر است‌، هدایت می‌کند.

وی با اشاره به فرموده پیغمبر(ص) افزود: پیامبراکرم(ص) می‌فرمایند: هر کس براى کسب رضایت خدا و آگاهى در دین قرآن بیاموزد، ثوابى مانند همه آنچه که به فرشتگان و پیامبران و رسولان داده شده، براى اوست.

طهماسبی، قرآن را نوری خاموش‌نشدنی دانست و تأکید کرد: قرآن نوری است که خاموشی ندارد، چراغی است که درخشندگی آن زوال نپذیرد، دریایی است که ژرفای آن درک نشود، راهی است که رونده آن گمراه نشود، شعله‌ای است که نور آن تاریک نشود، جداکننده حق و باطلی است که درخشش برهانش خاموش نشود.

 

منبع: ایکنا

همچنین ببینید

اجرای فعالیت های های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در بوستان های شهر

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و …