آموزش پرورش: کلاس‌های دوره ابتدایی با بیش از ۲۶ دانش‌آموز برگزار نشود

به گزارش خبرگزاری ایچنا1؛ رضوان حکیم‌زاده با بیان اینکه تاکید داریم در هیچ شرایطی کلاس‌های درس در دوره ابتدایی با تراکم بالای ۲۶ نفر برگزار نشود، گفت: بر اساس مصوبه ۸۸۶ شورای عالی آموزش و پرورش در دوره ابتدایی تراکم مشخص و در این راستا تراکم مطلوب ۲۰ نفر است، اما حداکثر تراکم قابل قبول ۲۶ نفر تعیین شده است.

وی با بیان اینکه ایران کشوری پهناور است و بر پوشش تحصیلی حداکثری در حوزه ابتدایی تاکید شده است، اظهار کرد: لذا باید برای مناطق روستایی، دور افتاده و عشایری معلم اعزام کنیم. حتی کلاس‌هایی با یک شاگرد نیز دارای معلم است. در کلان شهرها نیز باید متناسب با تراکم مطلوب، معلم در نظر گرفته شود. عمدتا در کلاس‌های درس مناطق شهری و حاشیه‌ای شاهد افزایش تراکم هستیم و ۴۵ درصد کلاس‌های درس با تراکم بالای ۲۶ نفر برگزار می‌شود.

حکیم زاده که در یک برنامه رادیویی صحبت می‌کرد با بیان اینکه هرچه کیفیت مدارس دولتی را ارتقا دهیم، اقبال مردم نیز بیشتر خواهد شد، ادامه داد: مسئله تراکم در این کیفی‌سازی بسیار اهمیت دارد. بسیاری از معلمان در مدارس دولتی شلوغ با جان و دل کار کرده و دستاوردهای خوبی دارند، اما اگر مسئله تراکم کلاس درس حل شود، یقینا کیفیت مدارس دولتی ارتقا خواهد یافت.

وی با بیان اینکه در برنامه ارائه شده از سوی وزیر آموزش و پرورش ارتقای مدارس دولتی دیده می‌شود و جلساتی نیز برگزار شده که مبنی بر ارتقای کیفیت مدارس دولتی بوده است، افزود: تلاش می‌کنیم این مسئله را به طور جدی پیگیری کنیم. دانشگاه فرهنگیان نیز در این زمینه با ما همکاری می‌کند و امیدواریم مجلس نیز در این حوزه همکاری بیشتری داشته باشد./

 

منبع: ایران آنلاین

همچنین ببینید

برگزاری امتحانات نهایی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی/خانواده‌ها نگران نباشند

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ علیرضا کمرئی با اشاره به برگزاری امتحانات پایان سال تحصیلی اظهار …