خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : شنبه - ۹ مهر - ۱۴۰۱
  • برابر با : Saturday - 1 October - 2022
3

آموزش پذیرائی از زائران اربعین در مهد کودک عراقی

  • 15 تیر 1400 - 9:36
آموزش پذیرائی از زائران اربعین در مهد کودک عراقی

یدئویی از نحوه آموزش پذیرایی از زائران اربعین به کودکان عراقی در مهد‌های کودک این کشور بازنشر شد که نشان می‌داد مردم این کشور از همان ابتدا به کودکان شان یاد می‌دهند چطور از زائران اربعین که هر سال به صورت میلیونی به این کشور می‌روند، پذیرایی کنند. فقط به عشق حسین (ع) روزنامه خراسان: کاربران با بازنشر این ویدئو از […]

یدئویی از نحوه آموزش پذیرایی از زائران اربعین به کودکان عراقی در مهد‌های کودک این کشور بازنشر شد که نشان می‌داد مردم این کشور از همان ابتدا به کودکان شان یاد می‌دهند چطور از زائران اربعین که هر سال به صورت میلیونی به این کشور می‌روند، پذیرایی کنند.
روزنامه خراسان: کاربران با بازنشر این ویدئو از خاطرات پذیرایی مردم عراق از زائران نوشتند و از این همه محبت دوستان و برادران عراقی تشکر کردند. کاربری نوشت: «هر سال که اربعین مشرف شدم زیارت، شرمنده پذیرایی، ادب و احترام مردم عراق از کوچک تا بزرگ شون شدم.» کاربر دیگری نوشت: «در چند روز پیاده روی زیارت اربعین می‌شه مدینه فاضله رو دید، همه به هم احترام میذارن و هر کی هر چی داره رو با بقیه تقسیم می‌کنه، مردم عراق انصافا خوب میزبانی میکنن از زوار اربعین.»

پیاده روی اربعین حسینی

پیاده‌رَوی اربعین، یا راهپیمایی اربعین، از آیین‌های شیعی است که در روز‌های منتهی به ۲۰ صفر (اربعین حسینی) برگزار می‌شود. این پیاده‌روی از نقاط مختلف عراق به‌طرف کربلا و با هدف زیارت اربعین انجام می‌شود. بیشتر زائران، از مسیر نجف به کربلا می‌روند. در طول مسیر‌های راهپیمایی، جایگاه‌هایی برای پذیرایی از زائران وجود دارد که موکب خوانده می‌شود.
در زمان حکومت صدام حسین، محدودیت‌هایی در اجرای این مراسم اعمال شد، ولی با سقوط حزب بعث در سال ۲۰۰۳م، این مراسم احیا شد و هرساله علاوه بر شیعیان عراق، شیعیان کشور‌های دیگر به‌ویژه ایران نیز به راهپیمایی اربعین می‌پیوندند. بنابر گزارش‌ها، علاوه بر شیعیان، گروه‌هایی از اهل‌سنت، مسیحیان، ایزدیان و دیگر مذاهب نیز در پیاده‌روی اربعین حضور می‌یابند.
در سال‌های اخیر، میلیون‌ها نفر در این راهپیمایی شرکت می‌کنند؛ به‌نحوی که این رویداد را بزرگترین گردهمایی سالانهٔ مذهبی در جهان دانسته‌اند. درباره تعداد حاضران در این راهپیمایی، آمار‌هایی بین دوازده میلیون تا بیست میلیون نفر بیان شده است.
لازم به ذکر است سال گذشته به دلیل شیوع کرونا، ایرانیان نتوانستند در این مراسم شرکت کنند.

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب