آموزش مهارت‌های پدافند غیرعامل برای 40 هزار دانش‌آموز دختر دوره متوسطه در فارس

به گزارش خبرگزاری ایچنا1؛ به نقل از اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش‌وپرورش فارس، دکتر علی عسکر نجفی  در آیین استانی گرامیداشت هفته پدافند غیرعامل در مدارس فارس ،در دبیرستان دخترانه آل محمد ناحیه دو شیراز،هدف از اجرای این برنامه را آگاهی بخشی، افزایش توان و مهارت دانش آموزان برای مقابله با آسیب‌های احتمالی برای خود ، خانواده و جامعه پیرامون آن‌ها عنوان کرد .

رئیس کمیته فرهنگی پدافند غیرعامل استان گفت: در همین راستا آموزش‌وپرورش فارس اقدامات خوبی انجام داده است که از آن جمله می‌توان به آموزش نزدیک به 40 هزار دانش‌آموز دختر استان در دوره اول و دوم متوسطه اشاره کرد که با مهارت‌های لازم در این زمینه آشنا شده‌اند.

وی افزود: بیش از 4 هزار نفر از مدیران مدارس فارس نیز با سپری کردن دوره‌های ضمن خدمت درزمینه پدافند غیرعامل ،توجیه و آموزش‌های لازم را فراگرفته‌اند و مسابقات فرهنگی نیز باهدف جلب مشارکت دانش آموزان در برنامه‌های هفته پدافند غیرعامل در مدارس سراسر استان برگزارشده است.

نجفی از اجرای طرح‌های آزمایشی در راستای حفاظت از فضاهای آموزشی و آموزش پدافند غیرعامل به دانش آموزان و جامعه فرهنگیان در فارس خبر داد و گفت: شناسایی پدافند محیط‌های وابسته به آموزش‌وپرورش یکی از این طرح‌ها است که اطلاعات همه محیط‌های آموزشی استان را ازنظر وضعیت پدافندی ، دفاعی و وجود نقاط ضعف و آسیب‌های احتمالی  موردبررسی و شناسایی قرار داده است.

مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس همچنین گفت: طرح پدافند یار از دیگر برنامه‌هایی است که باهدف جلب مشارکت دانش آموزان در راستای ارائه مشاوره و کمک به اولیای مدرسه و مدیران مدارس در حوزه پدافند غیرعامل اجرا می‌شود.

وی با اشاره به شرایط خاص سیاسی ، اقتصادی کشور ، گفت: موقعیت خاص کشور در منطقه و جهان ،ضرورت دفاع و پاسداری از حریم کشور در ابعاد مختلف را اجتناب‌ناپذیر نموده است و دانش آموزان به‌عنوان پاسداران آینده حریم کشور اسلامی ،باید به این موضوع واقف باشند.

رئیس اداره آموزش‌وپرورش ناحیه دو شیراز نیز گفت: بر اساس اهمیت موضوع پدافند غیرعامل ، آموزش‌وپرورش تلاش می‌کند تا با اجرای برنامه‌های مختلف ، آموزش‌های لازم را به دانش آموزان منتقل نماید چراکه بهترین مکان برای فرهنگ‌سازی موضوع پدافند غیرعامل مدرسه است.

بهروز پرنیان با اشاره به پیشینه پدافند غیرعامل در صدر اسلام ، گفت: بررسی تاریخ دوران پیامبر گرامی اسلام بیانگر اهمیت موضوع پدافند غیرعامل در دین مبین اسلام است و بر همین اساس در شرایط خاص مصداق‌های فراوانی از بهره‌گیری هوشمندانه از پدافند غیرعامل در حفاظت از حریم اسلام در آن دوران  وجود دارد./

همچنین ببینید

رقابت ۲۰۰ دانش آموز یزدی در مسابقات ابتکارات و نوآوری

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ ۲۰۰ دانش آموز مقاطع مختلف تحصیلی در رشته‌های سازه خلاق، چرتکه …