خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : دوشنبه - ۸ خرداد - ۱۴۰۲
  • برابر با : Monday - 29 May - 2023
2

آموزش مبانی حقوق به زبان ساده در مهدکودک‎ها و مدارس استان گلستان

  • 11 بهمن 1398 - 17:10
آموزش مبانی حقوق به زبان ساده در مهدکودک‎ها و مدارس استان گلستان

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ دادگستری گلستان برای افزایش آگاهی حقوقی مردم این استان اجرای طرحی را از امسال آغاز کرده است که بر اساس آن مبانی حقوقی به زبان ساده و بر اساس شرایط سنی به کودکان از مهد کودک تا دبیرستان آموزش داده می‌شود؛ در اجرای این طرح، مادربزرگ‌ها هم به کمک دادگستری آمده […]

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ دادگستری گلستان برای افزایش آگاهی حقوقی مردم این استان اجرای طرحی را از امسال آغاز کرده است که بر اساس آن مبانی حقوقی به زبان ساده و بر اساس شرایط سنی به کودکان از مهد کودک تا دبیرستان آموزش داده می‌شود؛ در اجرای این طرح، مادربزرگ‌ها هم به کمک دادگستری آمده اند.

مادربزرگ‌ها مبانی حقوقی را آموزش می‌بینند و در قالب قصه به نوه‌های شان منتقل می‌کنند.

سرپرست معاونت فرهنگی دادگستری گلستان  در این زمینه گفت: اجرای طرح همیار قانون نخستین بار در کشور از مهر امسال در مهدکودک‌ها و مذارس گلستان آغاز شد.

حجت الاسلام مهدی قاسمی وناجمی با بیان این که در قالب این طرح دانش آموزان سفیران قانون می‌شوند گفت: مربیان و معلمان و حالا مادربزرگ‌ها قوانین و مبانی حقوقی که کودکان و نوجوانان باید بیاموزند را آموزش می‌بینند و سپس قوانین را در قالب شعر، داستان، نمایش و بازی به کودکان و نوجوانان آموزش می‌دهند.

قاسمی وناجمی اضافه کرد: در مقاطع متوسطه نیز دانش آموزان متناسب با پایه تحصیلی و نیاز شان، قوانین و تکالیف حقوقی را می‌آموزند و به دوستان و خانواده هایشان نیز آموزش می‌دهند.

وی اضافه کرد: طرح همیار قانون با مشارکت دادگستری، استانداری، آموزش و پرورش، بهزیستی، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و بسیج حقوقدانان پس از چند ماه کار کارشناسی، تدوین و اجرای آن آغاز شد.

به گفته وی، اجرای این طرح به کاهش خشونت، سرقت و سایر آسیب‌های اجتماعی در مدارس کمک شایانی خواهد کرد./

 

منبع: خبرگزاری میزان

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب