آموزش قرآن به بیش از15 هزار دانش آموز پایه سوم

به گزارش خبرگزاری ایچنا1؛ به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان جنوبی، محمد علی واقعی صبح امروز در دبستان علامه حلی بیرجند با بیان این خبر اظهار کرد: طرح قرآن آموزی کودکان پایه ای سوم ابتدایی از اول آبان ماه آغاز؛ و تا بیستم آذر ماه سال جاری ادامه دارد.

وی، با بیان این که این طرح در راستای تعمیق باورهای دینی و آشنایی دانش آموزان پایه ی سوم با علوم و مفاهیم قرآنی اجرا می شود، ابراز داشت: ارتقای مهارت روخوانی سوره های قرآن کریم و کتاب درسی مهمترین هدف اجرای طرح قرآن آموزی برای دانش آموزان دختر و پسر پایه ی سوم ابتدایی استان به شمار می رود.

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی، با اشاره به اجرای آموزش قرآن برای دانش آموزان پایه سوم پس از مراسم آغازین، تصریح کرد: انتظار می رود دانش آموزان عزیز پس از پایان این دوره مهارت شمرده خوانی آیات و عبارات قرآن کریم را به خوبی فرا گرفته باشند.

دبیر شورای آموزش و پرورش استان خراسان جنوبی، تعامل و مشارکت اولیا در راستای تشویق دانش آموزان به مطالعه کتاب درسی و یا قرآن کریم را زمینه ساز اجرای موفق این طرح دانست و خطاب به اولیا ادامه داد: اولیای محترم سعی کنند مطابق با قواعد کتاب درسی حرکت نموده و سعی نکنند از کتاب درسی در آموزش کودکان پیشی بگیرند.

واقعی؛ ایمان قلبی، صفای دل، پرهیز از محرمات، عبادت برتر، برخورداری از ثواب پیامبران، هم‌نشینی با فرشتگان، پیمودن درجات کمال و ترقی در بهشت، درمان بیماری‌های روحی، و رفع غم و اندوه را از ثمرات تلاوت قرآن دانست.

وی،  هدف از جلب توجه اولیاء، مسوولان و آحاد مردم به برنامه درسی قرآن در مدارس ابتدایی، کمک به فضای قرآنی و بر جای گذاشتن خاطره خوش برای دانش آموزان از قرائت بدون غلط کلام الله مجید  را از دیگر اهداف اجرای این برنامه برشمرد و افزود: آموزش این کتاب آسمانی گذشته از تقویت حافظه، فراگیری سایر درس ها را برای دانش آموزان آسان تر می کند.

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی، از قرآن کریم به عنوان بهترین مونس تنهایی انسان یاد کرد و یاد آور شد: عمر با برکت، استجابت دعا، صفای دل و خانه را می توان با پناه بردن به این کتاب الهی به دست آورد./

همچنین ببینید

دانش آموز آذرشهری تهدید دوران کرونایی را به فرصت تبدیل کرد

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل …