آموزش‌وپرورش قم ۱۰۰۰ دانش‌آموز تقدیم انقلاب اسلامی کرده است

به گزارش خبرگزاری ایچنا1؛ به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان قم، حمیدرضا شیخ‌الاسلام ظهر روز جمعه در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه که درمصلی قدس برگزار شد، اظهار داشت: آموزش‌وپرورش قم بیش از هزار دانش‌آموز و فرهنگی شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

وی بابیان اینکه مسائل تربیتی اولویت و دغدغه اصلی آموزش‌وپرورش استان قم است،افزود:باید همسویی و پیوند واحدی در بین خانواده و آموزش‌وپرورش در نظام تربیتی و اجرای سند تحول آموزش‌وپرورش ایجاد شود.

مدیرکل آموزش‌وپرورش قم بیان کرد:آموزش‌وپرورش قم با مجموع 265 هزار دانش‌آموز در 1400 واحد آموزشی در خدمت مردم و دانش آموزان است.

شیخ‌الاسلام با اشاره به اهمیت برگزاری مراسم 13 آبان،عنوان کرد: 13 آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی است،حضور دانش آموزان قمی در راهپیمایی امسال 13 آبان پرشورتر از سال‌های گذشته خواهد بود.

وی بابیان اینکه ارتقای سطح اخلاق و معارفی دانش آموزان به‌صورت جدی در دستور کار آموزش‌وپرورش است،ادامه داد: افزایش10 هزار دانش‌آموز در یک سال تحصیلی در یک دهه گذشته در قم بی‌سابقه بوده است.

مدیرکل آموزش‌وپرورش قم بابیان اینکه اقدامات آموزش‌وپرورش استان در راستای سند تحول نظام آموزشی است،تصریح کرد: سال گذشته 17 مرکز آموزشی جدید در قم افتتاح شد، با اجرای طرح شمیم در مدارس دخترانه در بیش از 100 مدرسه مبلغان حوزوی زن به مسائل تربیتی می‌پردازند.

شیخ‌الاسلام با اشاره به اهمیت ترویج معارف دینی در مدارس استان خاطرنشان کرد: آموزش‌های ارائه‌شده در آموزش‌وپرورش باید منجر به عمل در سطح جامعه شود که تفاهم‌نامه‌هایی بین 150 مدرسه استان با دفتر حوزه‌های علمیه برای ارتقای جایگاه اخلاقی و معرفتی به امضا رسیده است.

در پایان یاد آور می شود، مسئولین آموزش و پرورش استان جهت ملاقات چهره به چهره با همشهریان محترم و پاسخگویی به سوالات در میز خدمت این هفته نماز جمعه در مصلی بزرگ حاضر شدند./

همچنین ببینید

غرق شدن کودک زنجانی در رودخانه گوران

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ فرمانده انتظامی شهرستان خدابنده از غرق شدن کودک 10 ساله در …